Մենք միանշանակ խաղաղության կողմնակից ենք, բայց ոչ ադրբեջանական հինգ սկզբունքների հիման վրա։ Այս մասին հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Վանեցյանը, որը երկրորդ օրն է Ազատության հրապարակում բողոքի ակցիա է անցկացնում։
«Նույնիսկ դրանց շուրջ բանակցություններ չեն կարող լինել։ Դրանք ենթադրում են Արցախից հրաժարում, ամեն ինչից հրաժարում, անկլավների փոխանցում Ադրբեջանին։ Նման համաձայնանագիր չի կարող ստորագրվել։ Համաձայնագիր կարող է լինել, բայց ոչ այդպիսի պայմաններով։ Նորմալ կառավարության ձեւավորումից հետո այդ հարցերը կարող են լուծվել դիվանագիտական ճանապարհով»,- ասաց Վանեցյանը։
Նա ընդգծեց, որ պայքարը կուսակցական դրոշների ներքո չի ընթանում, այն վեր է կուսակցական շահերից, սա հայի, քաղաքացու պայքար է։

Мы однозначно сторонники мира, но не на основании пяти азербайджанских принципов. Об этом заявил оппозиционный депутат от блока «Честь имею» Артур Ванецян, вторые сутки проводящий акцию протеста на площади Свободы.
«Даже переговоров по ним не может быть. Они предполагают отказ от Арцаха, отказа от всего, передачу Азербайджану анклавов. Такое соглашение не может быть подписано. Соглашение может быть, но не на таких условиях. После формирования нормальной власти эти вопросы можно будет решить дипломатическим путем», - отметил Ванецян.
Он подчеркнул, что борьба идет не под партийными знаменами, она выше партийных интересов, это борьба армянина, гражданина.