2022 թվականի ապրիլին պետական բյուջեի հարկային եկամուտների և պետական տուրքի գծով փաստացի մուտքերը կազմել են 231.3 մլրդ դրամ: Այս մասին facebook-ի իր էջում գրել է ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։
2022թ․ ապրիլ ամսվա համար նախանշված ցուցանիշը գերակատարվել է 31 մլրդ դրամով կամ 15.5%-ով։ 2021թ․ ապրիլ ամսվա համեմատ հավաքագրված գումարն ավելի է 51.2 մլրդ. դրամով կամ 28.4%-ով:
«Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է ՀԴՄ կտրոններով և հաշվարկային այլ փաստաթղթերով կատարված գործարքների քանակը։
Այսպես, 2022թ. հունվար-ապրիլ ամիսներին դուրս գրված հաշվարկային փաստաթղթերի (այդ թվում` ՀԴՄ կտրոնների) քանակը կազմել է 178.2 մլն հատ և դրանցով արձանագրված գումարը` 2.6 տրլն դրամ։ 2021թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ գործարքների քանակն ավելացել է 14.3 մլն հատով կամ 8.7%-ով, իսկ գումարային արտահայտությամբ աճը կազմել է 526.3 մլրդ դրամ կամ 24.9%», - նշել է ՊԵԿ նախագահը։

В апреле текущего года поступления в бюджет по налоговым доходам и государственной пошлине перевыполнены на 15,5%, составив 231,3 млрд. драмов. Об этом на своей странице в «Facebook» 3 мая написал председатель Комитета государственных доходов Армении Рустам Бадасян.
«Поступления в сравнении с тем же месяцем прошлого года оказались на 28,4% больше. В январе-апреле 2022 года количество выписанных расчетных документов (в том числе чеков контрольно-кассовых аппаратов) составило 178,2 млн. штук (показатель вырос на 8,7%) на сумму 2,6 трлн. драмов (показатель вырос на 24,9%)», – написал он.