2011թ.-ի հուլիսի 28-ին Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխության ժյուրին հայտարարել է այս տարվա «Պատվո ժապավենի» (Ruban d’Honneur) արժանացած ընկերությունների ցանկը`ընդգրկելով այդ ցուցակում նաեւ «Բյուրակն» ՍՊԸ հայկական կազմակերպությունը:
Մրցանակաբաշխության առաջին փուլում ընտրվել էին ներկայացուցիչներ 28 եվրոպական երկրներից: «Բյուրակն» ՍՊԸ-ն, որի ներքո հանդես են գալիս «Արզնի», «Այգ», «Պապա Կառլո», «Այգի» ապրանքանիշները, AG Electronics, AG Plast եւ AG Print, արժանացել է «Պատվո ժապավեն»-ին «Նախագահի Ընտրություն» անվանակարգում. ընտրությունը կատարվել է` հաշվի առնելով ընկերության առաջադեմ բիզնես-մոդելը եւ  վերջին 12 ամիսների ընթացքում իրականացված նախագծերը:
«Մեզ համար մեծ պատասխանատվությունն էր մասնակցել այս պատվավոր մրցանակաբաշխությանը եւ ներկայացնել Հայաստանը, քանի որ այս մրցույթին են ներկայանում Եվրոպական զարգացած երկրների խոշորագույն բիզնեսներ: Հպարտ ենք ընդունել «Պատվո ժապավեն» մրցանակը. սա տարիների եւ մի մեծ թիմի ժրաջան աշխատանքի արդյունքն է»,- մեկնաբանեց  «Բյուրակն» ՍՊԸ-ի հիմնադիր Գեւորգ Աֆանդյանը:
«Վերջին հինգ տարիների ընթացքում մենք ստացել ենք մեծ քանակությամբ հայտեր ընկերությունների կողմից, որոնք մեծ «կրքով» են վերաբերվում իրենց բիզնեսին: Այնուամենայնիվ, շատ քչերն են ստանում հնարավորություն «կրելու» իրենց երկրի դրոշը եւ մրցելու ողջ Եվրոպայում, որպեսզի ճանաչվեն ԵՄ-ի առաջատար ընկերություններից մեկը»,- հայտարարել է Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխության գլխավոր տնօրեն Էդրիան Թրիփը:
«Նախագահի Ընտրություն» անվանակարգում առաջադրված ընկերություններն հրավիրված են ներկա գտնվելու նոյեմբերի 22-ին Բարսելոնայում կայանալիք Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխության տոնական ընդունելությանը, որի ընթացքում կհայտարարվեն բոլոր կատեգորիաների հաղթողները: Այս միջոցառմանը կմասնակցեն Եվրոպայի առաջատար բիզնես լիդերներ, վերլուծաբաններ, քաղաքական գործիչներ եւ զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ, որը հիասքանչ հնարավորություն է նոր գործարար շփումների եւ կապերի: Բիզնես ֆորումի ընթացքում կքննարկվեն կարեւոր հարցեր ԵՄ-ում բիզնեսի զարգացման եւ հաջողության հասնելու վերաբերյալ:
Նշենք, որ European Business Awards մրցանակաբաշխությունը HSBC բանկի կողմից հովանավորվող ծրագիր է, որի  նպատակն է գործարար աշխարհին ներկայացնել հաջողակ բիզնեսի օրինակներ, ինչպես նաեւ նշանավորել եւ քաջալերել կազմակերպությունների եւ անհատների հաջողություններն ու նորարարությունները:

YEREVAN. - Armenian Byurakn LLC has been selected as Ruban d’Honneur recipient in 2011 European Business Awards
On 28th July 2011, the jury of European Business Awards announced the list of its Ruban d’Honneur recipients, and “Byurakn” LLC Armenian company was on that list.
Representatives from over 28 European countries were chosen in this first phase of selection. “Byurakn” LLC, the owner of such brands as “Arzni”, “Ayg”, “Aygi”, “Papa Carlo”, AG Electronics, AG Market, AG Plast, AG Print, received a Ruban d’Honneur by award’s Chairman’s Selection, the press officer Rima Torosyan told Armenian News-NEWS.am. The selection has been made, considering the innovative business model of the company and its remarkable achievements over the last 12 months.
“Over the past five years we’ve received an incredibly high standard of entries from organizations that are passionate about their business. However, very few get the chance to fly the flag for their country and compete across Europe to be recognized as one of the EU’s leading companies. It really is an exceptional accolade to be picked as a Country Representative, and together with HSBC we’re looking forward to seeing Armenia in the next round”,- says Adrian Tripp, CEO of the European Business Awards.
“It was a great responsibility to participate in this prestigious award and to represent Armenia, as largest businesses from developed European countries take part in this Award. For example, this year Coca-Cola from Hungary, Unilever and Microsoft from Italy, Skoda from Czech Republic were participants of the Awards. We are proud to be selected as Ruban d’Honneur recipient: this is the outcome of diligent work of a big team”, commented Mr. Gevorg Afandyan, the founder of “Byurakn” LLC.
The recipients of Ruban d’Honneur are invited to be present at the Awards ceremony in Barcelona on 22nd November 2011, where overall winners in each of the categories will be announced. The event will be attended by Europe’s top business leaders, politicians and influential European press representatives, providing an excellent opportunity to network. Key issues fundamental to the growth and success of businesses within the EU will be discussed and debated during the business forum.