Նիկոլ Փաշինյանն այլեւս իշխանության հենարան չունի։ Այս մասին մայիսի 5-ին ՀՀ ոստիկանության շենքի դիմաց Դիմադրության շարժման երթի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա նշեց, որ Փաշինյանն ընդամենը հենարան է ունեցել ի դեմս ոստիկանության ու իրավապահ մարմինների։ «Իշխող ռեժիմն ամեն կերպ դրդում է ոստիկանությանը նոր բռնությունների եւ անօրինական գործողությունների։ Ոստիկանության աշխատակիցները հաճախ են ենթարկվում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ներկայացուցիչների ճնշումներին»,-հավելեց Սաղաթելյանը։
Նա ոստիկաններին հորդորեց հավատարիմ մնալ իրենց սպայական կոչմանը. «Մի կատարեք այս խելագարի հրամանը։ Նիկոլը ձեզ ամեն կերպ կներքաշի իր անօրինական գործունեության մեջ։ Դուք՝ հանուն Սահմանադրության, հանուն օրենքի, չպետք է ենթարկվեք այս ճնշմանը, այլապես բոլորը, այդ թվում՝ որոշումներ կայացնողները, պատասխան կտան իրենց արարքների համար։ Զգուշացնում եմ ձեզ»,-ասաց Սաղաթելյանը։

У Никола Пашиняна больше нет какой-либо опоры власти. Об этом во время шествия Движения сопротивления у здания Полиции Армении 5 мая заявил вице-спикер парламента от блока «Армения» Ишхан Сагателян.
Он заметил, что у Пашиняна осталась лишь опора в лице полиции и силовых структур. «Правящий режим всячески подталкивает полицию, чтобы те прибегли к новым насилиям и незаконным действиям. Часто полицейские поддаются давлению представителей партии «Гражданский договор»», – добавил Сагателян.
Оппозиционер призвал полицейских оставаться верными офицерскому призванию. «Не выполняйте приказы этого сумасшедшего. Никол всячески будет втягивать вас в свои незаконные действия. Вы во имя Конституции, во имя закона не должны поддаваться этому давлению, в противном случае каждый, в том числе принимающие решения, ответит за свои действия. Предупреждаю», – отметил Сагателян. Он сообщил, что с сегодняшнее дня будут фиксироваться лица все тех, кто в отношении граждан применяет насилие.