Իտալիայում ուղղաթիռի կործանման հետեւանքով հինգ մարդ է զոհվել, շաբաթ օրը հայտնել է շրջանի նահանգապետը, իսկ երկու ուղեւորներ դեռ անհետ կորած են համարվում ուղղաթիռի՝ ռադարների էկրաններից երկու օր անց անհետանալուց հետո, հայտնում է Reuters-ը։
Տոսկանայի նահանգապետ Էուջենիո Ջիանին Facebook-ում գրել է, որ ուղղաթիռը կործանվել է լեռնային տեղանքում՝ Տոսկանայի եւ Էմիլիա Ռոմանիա շրջանի միջեւ։ Հինգ մահացածների դիերը հայտնաբերվել են շաբաթ օրը։
Ուղղաթիռը հինգշաբթի թռել էր Տոսկանայի Լուկա քաղաքից եւ շարժվում էր դեպի հյուսիսային Տրեւիզո քաղաք, երբ անհետացավ ռադարների էկրաններից վատ եղանակային պայմանների պատճառով:
Ուղղաթիռում յոթ մարդ կար, այդ թվում՝ չորս թուրք գործարար, որոնք աշխատում էին թուրքական խոշոր արդյունաբերական Eczacibasi խմբի դուստր ձեռնարկությունում՝ Eczacibasi Consumer Products-ում։ Նրանք Իտալիայում մասնակցում էին թղթի տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսին, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ։

Пять человек погибли в результате крушения вертолета в Италии, сообщил в субботу губернатор региона, а два пассажира до сих пор числятся пропавшими без вести через два дня после того, как воздушное судно исчезло с экранов радаров, передает Reuters.
Губернатор региона Тоскана Эудженио Джиани  написал в Facebook, что вертолет разбился в горной местности на границе между Тосканой и регионом Эмилия-Романья. Тела пяти погибших были найдены в субботу.
Вертолет вылетел в четверг из Лукки в Тоскане и направлялся в северный город Тревизо, когда пропал с экранов радаров из-за плохой погоды над холмистой лесистой местностью.
На борту вертолета находились семь человек, включая четырех турецких бизнесменов, работающих в компании Eczacibasi Consumer Products, дочерней компании крупной турецкой промышленной группы Eczacibasi. Они участвовали в выставке бумажных технологий в Италии, говорится в заявлении компании.
По данным ливанского государственного информационного агентства NNA, два других пассажира были ливанцами.