Ատրակցիոնների աշխատանքում առայժմ լուրջ խախտումներ չեն հայտնաբերվել։ Այս մասին առցանց ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱԻՆ ղեկավար Արմեն Փամբուխչյանը։
Նախարարը հայտնեց, որ երկրում գրանցված է 212 ատրակցիոն։ Դրանցից 140-ը ՊՈԱԿ-ի տեխնիկական անվտանգության աշխատակիցների կողմից ստուգումներ են անցել։ Որոշ խնդիրներ հայտնաբերվել եւ ուղղվել են։ Փամբուխչյանն ընդգծեց, որ չեն հայտնաբերվել այնպիսի խնդիրներ, որոնք կխանգարեին ատրակցիոնների շահագործմանը։ Միաժամանակ նախարարը նշեց, որ ՊՈԱԿ-ին հանձնարարել է բացահայտել բոլոր հնարավոր խնդիրները։ Հաշվետվությունը կստացվի մոտ օրերս։
212 ատրակցիոններից մնացածը ստուգվել են էկոնոմիկայի նախարարության լիցենզավորած մասնավոր ընկերությունների կողմից։ Ինչպես պարզվել է, ատրակցիոնի սեփականատերն ինքն է որոշում, թե ում դիմի։
Հիշեցնենք, որ կառավարության վերջին նիստում վարչապետ Փաշինյանը կարծիք հայտնեց, որ կարուսելների վիճակը տխուր է եւ չբացառեց որեւէ ողբերգական միջադեպը։

Пока в работе аттракционов не выявлены серьезные нарушения. Об этом заявил глава МЧС Армении Армен Памбухчян в ходе он-лайн пресс-конференции.
Министр сообщил, что в стране зарегистрировано 212 аттракционов. Из них 140 прошли проверки сотрудниками ГНКО по технической безопасности. Некоторые проблемы были выявлены и устранены. Памбухчян подчеркнул, что не было выявлено проблем, которые мешали бы работе аттракциона. В то же время, министр отметил, что дал ГНКО поручение выявить все возможные проблемы. Отчет будет получен в ближайшие дни.
Остальные из 212 аттракционов проверены частными компаниями, лицензированными минэкономики. Как выяснилось, владелец аттракциона сам решает, к кому обратиться .
Напомним, что на последнем заседании правительства премьер-министр Пашинян выразил мнение, что состояние каруселей удручает и не исключил какого-нибудь трагического инцидента.