Մարջորի Ստյուարտը Շոտլանդիայից՝ Մեծ Բրիտանիա, նշել է իր 105-ամյակը եւ հայտնել, որ իր երկարակեցության գաղտնիքն իր սիրելի վիսկին է։ Այս մասին հայտնում է Daily Record-ը։
Երկարակյաց կնոջ սիրելի ոգելից խմիչքը J&B շոտլանդական վիսկին է, որը նա նախընտրում է խմել հեռուստացույցով սպորտային հաղորդումներ դիտելիս։ Կինը կարծում է, որ հենց ալկոհոլն է իրեն օգնում ակտիվ մնալ եւ դրականորեն նայել աշխարհին։
105-ամյա կինն իր ծննդյան օրն անցկացրել է Շոտլանդիայի Կալդութել շրջանի ծերանոցում՝ ընտանիքի եւ ընկերների հետ։ «Տանը հիանալի մթնոլորտ էր տիրում, եւ այնքան հաճելի էր նրա ծննդյան տարեդարձը միասին նշել արեւոտ եղանակին տեռասում: Մայրս հիանալի կյանքով է ապրում. նա շատ շփվող է եւ գիտի՝ ինչպես հետաքրքիր ձեւով տարբեր պատմություններ պատմել»,- նշել է հոբելյարի դուստրը՝ Դեյդրան։
Ծերանոցի տնօրենի խոսքով՝ Ստյուարտը շարունակում է լիարժեք կյանքով ապրել, եւ դրանում իրեն օգնում է դրված նպատակներին հասնելու կարողությունը։

Марджори Стюарт из Шотландии, Великобритания, отметила свой 105-й день рождения и назвала секретом долголетия рюмку любимого виски. Об этом сообщает Daily Record.
Любимый алкогольный напиток долгожительницы — шотландский виски J&B, который она предпочитает выпивать во время просмотра спортивных передач по телевизору. Женщина считает, что именно алкоголь помогает ей оставаться активной и позитивно смотреть на мир.
Свой день рождения 105-летняя юбилярша провела в доме престарелых в шотландском районе Калдутел в кругу семьи и друзей. «В доме царила прекрасная атмосфера, и было так приятно отметить ее день рождения всем вместе на террасе в солнечную погоду! Моя мама живет прекрасной жизнью: она очень общительная и умеет интересно рассказывать разные истории», — говорит дочь именинницы Дейдра.
По словам управляющей дома престарелых, Стюарт продолжает жить полной жизнью, и ее умение добиваться поставленных целей помогает ей в этом.