Հոկտեմբերի 18-ին աշխատանքային այցով Հայաստանում է գտնվելու Նորվեգիայի Թագավորության ԱԳ նախարար Աննիկեն Հյութֆիլդտը: Այցի շրջանակներում Նորվեգիայի ԱԳ նախարարը հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետի, ՀՀ ԱԺ նախագահի և ՀՀ ԱԳ նախարարի հետ:
ՀՀ ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցը նպատակ ունի խթանելու համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում, ուսումնասիրելու առկա ներուժի առավել արդյունավետ իրացման հնարավորությունները:
Նորվեգիան Հյուսիսային Եվրոպայում Հայաստանի կարևոր գործընկերներից է, և Հայաստանը շահագրգռված է ընդլայնելու և խորացնելու վերջինիս հետ հարաբերությունները ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում։

Norwegian Foreign Minister Anniken Huitfeldt will pay a working visit to Armenia on October 18, the Foreign Ministry said, the Norwegian Foreign Ministry's press service informed NEWS.am.
On the same day, Huitfeldt will hold a meeting with his Armenian counterpart Ararat Mirzoyan. The Norwegian foreign minister is also expected to meet with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and parliament speaker Alen Simonyan.
The goal of the visit is to boost cooperation in areas of mutual interest, as well as to explore ways to more effectively use the existing potential.
Norway is one of Armenia's important European partners. The Republic is interested in expanding and deepening cooperation in bilateral and multilateral formats.