Թուրքիայում երկու երկրաշարժերի զոհերի թիվը հասել է 3 381-ի, ավելի քան 20 հազար մարդ տուժել է։ Այս մասին երեքշաբթի տեղի հեռուստատեսության եթերում տեղեկացրել է Թուրքիայի արտակարգ իրավիճակների վարչության ռիսկերի նվազեցման դեպարտամենտի ղեկավար Օրհան Թաթարը։
«Ներկա պահին ունենք 3 381 զոհ, 20 426 մարդ տուժել է։ 5 775 շենք ավերվել է, ստացել ենք տեղեկություն եւս 11 հազար շինությունների վնասվելու մասին»,- ասել է նա։
Թաթարն ավելացրել է, որ Թուրքիայում երկրաշարժի առաջին հարվածի պահից հետո գրանցվել է 285 ստորգետնյա ցնցում, որոնց մեծ մասը՝ 3-6 մագնիտուդի։

Число погибших в результате двух землетрясений в Турции выросло до 3 381, более 20 тыс. человек пострадали. Об этом во вторник в эфире местного телевидения сообщил Орхан Татар, глава департамента по минимизации рисков Управления по чрезвычайным ситуациям Турции.
«На данный момент у нас 3 381 погибший, 20 426 человек пострадали. 5 775 зданий разрушены, поступила информация о причинении ущерба еще 11 тыс. строений», - сказал он.
Татар добавил, что с момента первого удара стихии в Турции зарегистрировано 285 повторных подземных толчков, большая часть которых имела магнитуду от 3 до 6.