Թուրքիայի հարավ-արեւելքում գտնվող թուրքական Իսկենդերուն նավահանգստում երկրաշարժից հետո հզոր հրդեհ է բռնկվել, հաղորդում է Anadolu-ն։
Հրդեհը բռնկվել է երկուշաբթի երեկոյան նավահանգստի տարածքում բեռներ տեղափոխող բեռնարկղերում։ Տարաները շրջվել են երկրաշարժի ժամանակ։ Հրդեհի առաջացման պատճառը դեռ հայտնի չէ։
Գործակալության տվյալներով՝ հրդեհաշիջման աշխատանքներում ներգրավված է առափնյա պահպանության Yaşam նավը։
Հաթայ նահանգում գտնվող Իսկենդերուն նավահանգիստը երկուշաբթի ժամանակավորապես հանվել է շահագործումից՝ տարածաշրջանում տեղի ունեցած երկրաշարժից հետո ավերածությունների պատճառով:

A massive fire erupted after an earthquake in the Turkish port of Iskenderun in southeastern Turkey, Anadolu news agency reported.
The fire broke out on Monday night in cargo containers in the port area. The containers overturned during an earthquake. The cause of the fire has not yet been determined.
According to the agency, the Coast Guard ship Yasam was involved in extinguishing the fire, but the fire covers more areas in the port.
The port of Iskenderun in Hatay province was temporarily put out of service on Monday due to the devastation after an earthquake in the region.