ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Լիլիթ Մակունցը մարտի 1-ին հանդիպել է նորընտիր կոնգրեսական Սեթ Մեգըզայների հետ (Ռոդ Այլընդ, դեմոկրատ) եւ քննարկել Լաչինի միջանցքի փակման հումանիտար հետևանքները:
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, տարածաշրջանային անվտանգությանը, Լաչինի միջանցքի փակման հումանիտար հետևանքներին առնչվող հարցեր։
Դեսպան Մակունցը կոնգրեսականին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի համար կարևոր հարցերին աջակցության, ներառյալ Լաչինի միջանցքի արգելափակման վերաբերյալ Ներկայացուցիչների պալատում ներկայացված H.Res.108 բանաձևը համահեղինակելու համար։

Lilit Makunts, Ambassador of Armenia to the US, on Wednesday met with newly-elected US Congressman Seth Magaziner (D-Rhode Island), the embassy of Armenia in the US informs Armenian News-NEWS.am.
The parties discussed issues related to prospects of advancement of bilateral parliamentary cooperation, regional security, and humanitarian consequences of the Lachin corridor blockade.
Ambassador Makunts thanked the Congressman for his support to the issues of particular significance to Armenia, including for co-sponsoring the resolution H.Res.108 relating to the blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan.