Լոռի Բերդ համայնքի Ագարակ բնակավայրի համայնքային կենտրոնի վերանորոգման և տարածքի բարեկարգման շինարարական աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով այցելել է Լոռու մարզ եւ տեսանյութեր հրապարակել:
«Կատարվել է աշխատանքների 60%-ը: Սուբվենցիոն ծրագրի արժեքը կազմել է 93 մլն դրամ, որի 50 տոկոսը հատկացրել է Կառավարությունը»,- նշել է նա:
Գյուղի բնակիչներից մեկը դիմելով Փաշինյանին ասաց, որ 4 երեխա ունի, սակայն նպաստ չեն տալիս՝ ասելով, որ ՀՀ քաղաքացի չի. «Երեխաներս Հայաստանի քաղաքացի են: Իմ ամեն ինչը տեղն ա, ես չեմ ուզում նպաստ, բայց պետք է բոլորի մոտ հավասար լինի»,-ասաց նա:
Փաշինյանն էլ արձագանքեց. «Շատ ճիշտ ասացիք: Մեր մոտեցումն ուզում ենք փոխել, որ եթե մարդն աշխատունակ է, ինչու պետք է նպաստ ստանա: Էսօր ընկերությունները գնում ուրիշ երկրներից աշխատող են հրավիրում, որ գան Հայաստանում աշխատեն: Ամբողջ հանրապետությունը շինարարությունը է, տնտեսությունը զարգանում է: Առողջ մարդը պետք է աշխատի, իր ընտանիքը պահի, նպաստ ստանալը ո՞րն ա»:

Продолжаются строительные работы по реконструкции общинного центра поселка Агарак общины Лори Берд и благоустройству территории. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр РА Никол Пашинян, посетивший Лорийскую область и опубликовавший видеоролики.
«60% работ завершено. Стоимость программы субсидирования составила 93 миллиона драмов, 50 процентов из которых выделило правительство», - отметил он.
Один из жителей села обратился к Пашиняну и сказал, что у него четверо детей, но пособия ему не выдают, заявляя, что он не является гражданином Республики Армения. «Мои дети – граждане Армении. У меня все на месте, я не хочу пособия, но они должны быть равными для всех», - сказал он.
Пашинян также ответил. «Вы очень правильно сказали. Мы хотим изменить подход, что если человек трудоспособен, то зачем ему получать пособие? Сегодня компании приглашают работников из других стран приехать и работать в Армении. Вся республика строится, экономика развивается. Здоровый человек должен работать, содержать семью. Что еще за получение пособий?».