Ynet պարբերականի հաղորդմամբ՝ Դաղստան ժամանած ինքնաթիռում իսրայելցիներ չեն եղել։
Ինչպես տեղեկացնում է  The Jerusalem Post-ը, Իսրայելի իշխանությունները հայտարարել են, որ ակնկալում են, որ ռուս իրավապահ մարմինները կպաշտպանեն Իսրայելի բոլոր քաղաքացիների և հրեաների անվտանգությունը, որտեղ էլ որ նրանք լինեն, և «վճռականորեն կգործեն հրեաների և իսրայելցիների դեմ ուղղված անկարգությունների մասնակիցների նկատմամբ»:
«Իսրայել պետությունը լրջորեն է վերաբերվում իր  քաղաքացիներին և հրեաներին ամենուր վնաս հասցնելու փորձերին», - ավելացրել են Իսրայելի իշխանությունները:
Ինչպես հայտնում է AZfront տելեգրամյան ալիքը, ակցիան նախաձեռնել են «սալաֆյանների երիտասարդական ակտիվիստները», որոնք դեմ են Գազայում Իսրայելի գործողությանը։ Արմատական ​​տրամադրված երիտասարդները կոչ են արել «հրեա փախստականներին, որոնց ձեռքերին պաղեստինցի երեխաների արյունն է» թույլ չտալ մտնել Դաղստան:

По информации издания Ynet, в прилетевшем в Дагестан самолете не было израильтян.
Как сообщает The Jerusalem Post, власти Израиля заявили, что ожидают, что российские правоохранительные органы защитят безопасность всех израильских граждан и евреев, где бы они ни находились, и «будут действовать решительно против участников беспорядков, направленного против евреев и израильтян».
«Государство Израиль серьезно относится к попыткам причинить вред израильским гражданам и евреям повсюду», – добавили власти Израиля.
Как сообщает телеграм-канал AZfront, что акцию инициировали «салафитские молодежные активисты», которые выступают против израильской операции в Газе. Радикально настроенная молодежь призвала не допустить в Дагестан «еврейских беженцев, на руках которых кровь палестинских детей».