Մեծահասակներին հասցեագրված ֆիլմերի աստղ Սթորմի Դենիելսը, որը Դոնալդ Թրամփի փողերը թաքցնելու գործով գլխավոր մեղադրյալն է, երեքշաբթի Մանհեթենի դատարանի դահլիճում ցուցմունք է տվել 2006 թվականին Թրամփի հետ հանդիպման և նրա հետ սիրավեպի մասին, որը հանգեցրել է ԱՄՆ նախկին նախագահի քրեական դատավարությանը։ Դրա մասին հայտնել է Ֆրանսպրեսը։
77-ամյա Թրամփը մեղադրվում է բիզնեսի գրառումները կեղծելու մեջ՝ փոխհատուցելու համար իր փաստաբան Մայքլ Քոհենի 130 հազար դոլարի վճարումը Դենիելսին, որպեսզի լռեցնի նրան 2016 թվականի ընտրություններից առաջ, երբ դավաճանության մասին աղմկահարույց պատմությունը կարող էր կործանարար լինել նրա ընտրարշավի համար:
Դենիելսն պատմել է, որ Թրամփի հետ ծանոթացել է Լեյք Թահո լիճում գոլֆի մրցաշարի ժամանակ, որտեղ աշխատել է մեծահասակների համար ֆիլմերի արտադրության Wicked Entertainment ընկերությունում:
Սթորմի Դենիելսն ասել է, որ Թրամփը գովել է իրեն՝ խելացի անվանելով, քանի որ ոչ միայն նկարահանվել է X կատեգորիայի ֆիլմերում, այլև դրանց ռեժիսորն է:
Դենիելսի ցուցմունքը կարող է շրջադարձային լինել դատական դրամայում, որը սաասանում է հանրապետական թեկնածուի՝ նոյեմբերին Սպիտակ տուն վերադառնալու փափագը:

Звезда фильмов для взрослых Сторми Дэниелс, ставшая главной фигуранткой дела Дональда Трампа об утаивании денег, во вторник дала показания в зале суда на Манхэттене о встрече с Трампом в 2006 году и интрижке с ним, которая стала причиной уголовного процесса над бывшим президентом США, передает AFP.
77-летний Трамп обвиняется в фальсификации деловой документации для возмещения расходов своего адвоката Майкла Коэна на выплату 130 000 долларов Дэниелс, чтобы заставить ее замолчать в преддверии выборов 2016 года, когда громкая история о супружеской неверности могла погубить его кампанию.
Дэниелс рассказала, что познакомилась с Трампом на турнире по гольфу среди знаменитостей в Лейк-Тахо, где она работала в компании по производству фильмов для взрослых Wicked Entertainment.
По ее словам, Трамп похвалил ее, назвав «умной», потому что она не только снималась в фильмах категории X, но и была их режиссером.
Показания Дэниелс могут стать поворотным моментом в судебной драме, раскачивающей скандальную попытку республиканца вернуть себе Белый дом в ноябре, пишет СМИ.