Առնվազն 48 պաղեստինցի զոհվել է Գազայի հատվածին Իսրայելի օդուժի հասցրած զանգվածային հարվածների հետեւանքով։ Այս մասին տեղեկացրել է Կատարի Al Jazeera հեռուստաալիքը։
Մեկ ժամից էլ քիչ ժամանակում իսրայելական օդուժի հասցրած երեք հարվածներից սպանվել է 48 մարդ։ 25 մարդ զոհվել է Նուսեյրաթի ՄԱԿ դպրոցում, Գազայի կենտրոնական հատվածում, 18 մարդ՝ հարավային Խան Յունիսում եւ 5 մարդ՝ Բեյթ-Լահինում (Գազայի հյուսիս), նշել է հեռուստաալիքը։
Al Jazeera-ն նշել է, որ Պաղեստինի դեմ իսրայելական ռազմական ագրեսիայի հետեւանքով 2023թ. հոկտեմբերի 7-ից զոհվել է 38 713 քաղաքացի, որոնց մեծ մասը՝ կանայք եւ երեխաներ, եւ ավելի քան 89 հազար պաղեստինցի վիրավորվել է։

At least 48 Palestinians were killed as a result of massive Israeli air strikes on the Gaza Strip. This was reported by the Qatari TV channel Al Jazeera.
In less than an hour, 48 people were killed in three Israeli airstrikes. At least 25 people were killed at the UN school in Nuseirat in central Gaza, 18 people were killed in southern Khan Younis, and 5 people were killed in Beit Lahiya in northern Gaza, the TV channel notes.
Al Jazeera points out that the Israeli military aggression against Palestine since October 7, 2023 has already killed 38,713 citizens, most of them women and children, and injured more than 89,000 Palestinians.