Առնվազն 48 պաղեստինցի զոհվել է Գազայի հատվածին Իսրայելի օդուժի հասցրած զանգվածային հարվածների հետեւանքով։ Այս մասին տեղեկացրել է Կատարի Al Jazeera հեռուստաալիքը։
Մեկ ժամից էլ քիչ ժամանակում իսրայելական օդուժի հասցրած երեք հարվածներից սպանվել է 48 մարդ։ 25 մարդ զոհվել է Նուսեյրաթի ՄԱԿ դպրոցում, Գազայի կենտրոնական հատվածում, 18 մարդ՝ հարավային Խան Յունիսում եւ 5 մարդ՝ Բեյթ-Լահինում (Գազայի հյուսիս), նշել է հեռուստաալիքը։
Al Jazeera-ն նշել է, որ Պաղեստինի դեմ իսրայելական ռազմական ագրեսիայի հետեւանքով 2023թ. հոկտեմբերի 7-ից զոհվել է 38 713 քաղաքացի, որոնց մեծ մասը՝ կանայք եւ երեխաներ, եւ ավելի քան 89 հազար պաղեստինցի վիրավորվել է։

По меньшей мере 48 палестинцев были убиты в результате массированных ударов авиации Израиля по сектору Газа. Об этом сообщил катарский телеканал Al Jazeera.
Менее чем за час в результате трех израильских авиаударов были убиты 48 человек. Не менее 25 человек погибли в школе ООН в Нусейрате в центральной части Газы, 18 человек были убиты в южном Хан-Юнисе и 5 человек были убиты в Бейт-Лахии на севере Газы, отмечает телеканал.
Al Jazeera указывает, что в результате израильской военной агрессии против Палестины с 7 октября 2023 года погибли уже 38 713 граждан, большинство из которых женщины и дети, и свыше 89 тыс. палестинцев получили ранения.