ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցչությունը հերքել է Իսրայելի այն պնդումները, թե Թեհրանն ու նրա դաշնակիցները իբր ահաբեկչություններ են նախապատրաստում հրեական պետության մարզիկների և զբոսաշրջիկների դեմ Փարիզի Օլիմպիական խաղերում: Այս մասին հայտնում է իրանական Press TV հեռուստաալիքը։
«Ահաբեկչական գործողությունները [Իսլամական] դիմադրության մեթոդներից չեն։ Սուտն ու խաբեությունը չեն կարող փոխել հայցվորի և պատասխանողի տեղերը»,- հեռուստաալիքը մեջբերում է իրանական առաքելության հայտարարությունից մի հատված։
Իսրայելական Ynet պորտալն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Իսրայելի արտգործնախարար Իսրայել Կացը նամակ է ուղարկել իր ֆրանսիացի գործընկեր Ստեֆան Սեժուրնեին, որ հրեական պետության իշխանությունները տեղեկություններ ունեն Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ժամանակ իսրայելցի մարզիկների և զբոսաշրջիկների դեմ ահաբեկչությունների սպառնալիքի մասին։ Ըստ Իսրայելի ԱԳՆ-ի՝ պոտենցիալ սպառնալիքը գալիս է «իրանական սատելիտներից»։
Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Փարիզում հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը։ Մրցույթի ընթացքում անվտանգությունը կապահովեն մոտ 45 հազար ֆրանսիացի ոստիկաններ ու ժանդարմներ, ինչպես նաև մոտ 20 հազար զինվորական։

Iran's permanent mission to the United Nations (UN) has dismissed Israel's claims that Tehran and its allies are allegedly plotting terrorist attacks against athletes and tourists of the Jewish state at the Paris Olympics, reports Press TV of Iran.
“Terrorist acts are not among the methods of [Islamic] resistance. Lies and deception cannot change the places of the plaintiff and the defendant,” the Iranian mission said, in part, in a statement.
The Israeli portal Ynet reported earlier that Israeli FM Israel Katz sent a letter to his French counterpart, Stephane Sejourne, stating that the authorities of the Jewish state have information about the threat of terrorist attacks against Israeli athletes and tourists during the Paris Olympic Games. According to the Israeli foreign ministry, the potential threat comes from "Iranian satellites."
The Paris Olympic Games will be held from July 26 to August 11. About 45 thousand French police officers and gendarmes, as well as about 20 thousand military personnel, will provide security during this event.