ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենն այսօր՝ սեպտեմբերի 6-ին, կհայտարարի Ուկրաինային ռազմական օգնության նոր փաթեթի մասին։ Խոսքը 250 մլն դոլարի զենքի մասին է։ Այս մասին «Ռամշտեյն»-ի հանդիպումից առաջ հայտարարել է Պենտագոնի ղեկավար Լլոյդ Օսթինը։
«Ես ուրախ եմ հայտարարել, որ այսօր նախագահ Բայդենը կհայտարարի Ուկրաինային 250 միլիոն դոլարի լրացուցիչ օգնության փաթեթի մասին։ Դա կբարձրացնի Ուկրաինայի աճող կարիքները բավարարելու հնարավորությունը»,- ասել է Օսթինը։
Հիշեցնենք, որ այսօր «Ռամշտեյն» ձևաչափով նոր հանդիպում է անցկացվում։ Սա Ուկրաինայի պաշտպանության կոնտակտային խմբի 24-րդ հանդիպումն է։

Президент США Джо Байден сегодня, 6 сентября, объявит о выделении нового пакета военной помощи Украине. Речь идет о вооружении на сумму 250 миллионов долларов. Об этом заявил глава Пентагона Ллойда Остина перед заседанием «Рамштайна».
«Мне приятно сообщить, что сегодня президент Байден объявит о дополнительном пакете помощи Украине в размере 250 миллионов долларов США. Это увеличит возможности для удовлетворения растущих потребностей Украины», - заявил Остин.
Напомним, сегодня проходит новое заседание в формате «Рамштайн». Это уже 24-я по счету встреча Контактной группы по обороне Украины.