ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենն այսօր՝ սեպտեմբերի 6-ին, կհայտարարի Ուկրաինային ռազմական օգնության նոր փաթեթի մասին։ Խոսքը 250 մլն դոլարի զենքի մասին է։ Այս մասին «Ռամշտեյն»-ի հանդիպումից առաջ հայտարարել է Պենտագոնի ղեկավար Լլոյդ Օսթինը։
«Ես ուրախ եմ հայտարարել, որ այսօր նախագահ Բայդենը կհայտարարի Ուկրաինային 250 միլիոն դոլարի լրացուցիչ օգնության փաթեթի մասին։ Դա կբարձրացնի Ուկրաինայի աճող կարիքները բավարարելու հնարավորությունը»,- ասել է Օսթինը։
Հիշեցնենք, որ այսօր «Ռամշտեյն» ձևաչափով նոր հանդիպում է անցկացվում։ Սա Ուկրաինայի պաշտպանության կոնտակտային խմբի 24-րդ հանդիպումն է։

US President Joe Biden on Friday will announce a new package of military assistance to Ukraine, US Secretary of Defense Lloyd Austin announced before the start of the “Ramstein” meeting today in Germany.
Today, President Biden will announce an additional $250 million aid package to Ukraine, Austin said, adding that this package will increase the ability to meet the growing needs of Ukraine.
A new meeting is being held in the "Ramstein" format Friday. This is the 24th meeting of the Ukraine Defense Contact Group.