Ժամը 10-ին քաղաքացիները կհավաքվեն Թբիլիսիի քաղաքային դատարանի առջեւ։ Այնտեղ այսօր կվերանայեն 8 ձերբակալվածների խափանման միջոցը բողոքի ակցիաներում անկարգությունների գործով։
Ժամը 12-ին տեղի կունենա բողոքի հեծանվավազք։ Էկոտրանսպորտի երթը կմեկնարկի հեծանվի հուշարձանից Հանրապետության հրապարակում։
«Երթ ոստիկանական ռեժիմի դեմ»-ը կհավաքվի ժամը 14.00-ին մետրոյի «Ախմեթելի թատրոն» կայարանի մոտ։ Մասնակիցները կգնան դեպի ոստիկանական բաժանմունք, որպեսզի բողոքարկեն ցուցարարների անօրինական ձերբակալությունները։
Թբիլիսիի Նախոլովկա շրջանի բնակիչները ցույցի դուրս կգան ժամը 17.30-ին։ Հավաքը կկայանա մետրոյի «Նաձալադեւի» կայարանի մոտ Դադիանիի պողոտայում։
Ժամը 19-ին նշանակված են «Բարեկամների երթը» եւ «Սոցիալական անարդարության դեմ երթը»։ Առաջինները կգնան դեպի բողոքի գլխավոր վայր՝ Վրաստանի խորհրդարան ֆիլհարմոնիայից, երկրորդները՝ Հանրապետության հրապարակից։
Բողոքի հերթական ակցիան՝ նույնպես ժամը 19:00-ին, տեղի կունենա Վրաստանի հանրային հեռարձակողի գրասենյակի մոտ։ Ցուցարարները պարբերաբար հավաքվում են Կոստավայի՝ հեռարձակողից պահանջելով օբյեկտիվ լուսաբանել երկրում տեղի ունեցող իրադարձությունները եւ ընդդիմանալ կառավարական քարոզչությանը։
Bazar Orbeliani-ում (Վեկուա 3) ակցիան շարունակվում է ի պաշտպանություն ձեռներեցների, որոնք հրաժարվել են համագործակցել մայրաքաղաքի քաղաքապետարանի հետ եւ հրապարակայնորեն դատապարտել են իշխանությունների գործողությունները։ Նրանք բոյկոտել են Սուրբծննդյան շուկաները։ Վերջերս համալիրը նրանց անվճար տարածք է տրամադրել իրենց արտադրանքը վաճառելու համար, ամեն օր 19:00-22:00-ը։
Ժամը 21:00-ին՝ «Կնոջս ընկերուհինների» երթ։ Վրացական հեռուստատեսության պատմության մեջ ամենահայտնի սերիալներից մեկի երկրպագուները, դերասաններն ու ստեղծողները կհավաքվեն Հանրապետության հրապարակում եւ երթով կմոտենան խորհրդարանին։

До десяти протестных акций запланированы в Тбилиси на сегодня, сообщает Новости-Грузия
В 10 часов граждане соберутся у Тбилисского городского суда. Там сегодня будут пересматривать меру пресечения 8 арестованным по делу о беспорядках на протестных акциях.
В 12 часов – протестный велопробег. Шествие эко-транспорта стартует от памятника велосипеду на площади Республики.
«Шествие против полицейского режима» собирается в 14:00 у станции метро «Театр Ахметели». Участники направятся к отделению полиции, чтобы опротестовать незаконные задержания демонстрантов.
Жители тбилисского района Нахоловка выйдут протестовать в 17:30. Сбор – у станции метро «Надзаладеви» на проспекте Дадиани.
На 19 часов назначены «Марш друзей» и «Марш против социального неравенства». Первые отправятся к главной протестной локации – парламенту Грузии, от Филармонии, вторые – от с площади Республики.
Очередная протестная акция, также в 19:00, пройдет у офиса Общественного вещателя Грузии. Регулярно демонстранты собираются у офиса ОВГ на проспекте Костава, требуя объективного освещения событий в стране и выступая против пропаганды властей.
В Bazar Orbeliani (Векуа, 3) продолжается акция в поддержку предпринимателей, которые отказались от сотрудничества со столичной мэрией и публично осудили действия властей. Рождественские ярмарки они бойкотировали. Недавно комплекс бесплатно предоставил им зону для продажи своей продукции. Ежедневно уголок работает с 19:00 до 22:00.
В 21:00 – шествие «Подруг моей жены». Поклонники, актеры и создатели одного из самых популярных сериалов в истории грузинского телевидения соберутся на площади Республики и пойдут к парламенту.