Թրամփը լրագրողների ներկայությամբ բախումից հետո Զելենսկիին վռնդել է Սպիտակ տնից, գրում է գերմանական Bild պարբերականը։
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին վաղաժամ լքել է Սպիտակ տունը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ վիճաբանությունից հետո։
Բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ համատեղ մամուլի ասուլիսը չեղարկվել է։
Սպիտակ տան սկանդալից առաջ ամեն ինչ վկայում էր ներդաշնակ հանդիպման մասին, որի ընթացքում նախատեսվում էր ստորագրել Ուկրաինայի բնական ռեսուրսների համատեղ օգտագործման համաձայնագիրը։ Գործարք, որը Թրամփը անվանել է «շատ արդար», և որին Զելենսկին նախապես համաձայնել էր։
Օվալաձև աշխատասենյակի ուղիղ եթերում երևում է, որ Զելենսկին նստած է ձեռքերը խաչած, երբ Թրամփը անդադար խոսում էր նրա հետ և ընդհատում էր, երբ Զելենսկին փորձում էր ինչ-որ բան ասել:
Տեսախցիկների առջև Թրամփը փորձել է նվաստացնել իր զրուցակցին՝ վիրավորական արտահայտություններ անելով անձամբ Զելենսկու և հարձակման ենթարկված Ուկրաինայի հասցեին։
Երկու նախագահների զրույցի ընթացքում Թրամփը Զելենսկիից պահանջել է «երախտագիտություն» հայտնել Ռուսաստանի դեմ պայքարում ցուցաբերած աջակցության համար։
Թրամփն ու նրա փոխնախագահ Ջեյմս Դեյվիդ Վենսը Զելենսկիին մեղադրել են «անհարգալից վերաբերմունքի» մեջ։
«Ամերիկայի ձայնը» հայտնում է, որ Զելենսկու մեքենան մոտեցել է Օվալաձև աշխատասենյակի մուտքի մոտ։ Զելենսկին հեռանում է:

Трамп выгнал Зеленского из Белого дома после конфликта в присутствии журналистов, пишет Bild.
Президент Украины Владимир Зеленский досрочно покинул Белый дом после перепалки с президентом США Дональдом Трампом.
Совместная пресс-конференция по результатам переговоров отменена.
До скандала в Белом доме все указывало на гармоничную встречу, на которой планировалось подписать соглашение о совместном использовании украинских природных ресурсов. Сделку, которую Трамп называл «очень справедливой» и с которой Зеленский заранее согласился.
На кадрах прямого эфира из Овального кабинета же было видно, как Зеленский сидит, скрестив руки, в то время как Трамп без остановки говорит с ним и перебивает, когда Зеленский пытается что-то сказать.
Перед камерами Трамп пытался унизить своего собеседника, отпуская оскорбительные замечания в адрес самого Зеленского и подвергшейся нападению Украины.
В ходе разговора двух президентов Трамп потребовал от Зеленского «благодарности» за оказанную поддержку в борьбе против России.
Трамп и его вице-президент Дж. Д. Вэнс обвинили Зеленского в «неуважении».
«Голоса Америки» сообщает, что машина Зеленского подъехала ко входу в Овальный кабинет. Зеленский уезжает.