ՆԳՆ ոստիկանությունը նոր մանրամասներ է հայտնել այսօր պայմանագրային զինծառայողների մասնակցությամբ վթարի մասին։
Ըստ պաշտոնական տեղեկատվության, այսօր՝ օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 14։50-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Ջրառատ գյուղի կամրջի վրա միմյանց են բախվել «Գազ 3129» և «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենաներ։
Վթարի հետևանքով «Գազ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդն ու անչափահաս ուղևորը տեղափոխվել են «Վաղարշապատ» բժշկական կենտրոն։ Նույն հիվանդանոց են հոսպիտալացվել նաև «Նիսանի» վարորդն ու երեք ուղևորները։
«Նիսանի» մյուս` 22-ամյա ուղևորը բուժհաստատություն տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է։
Կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել են տարածքային քննչական մարմնին։
NEWS.am–ի տեղեկություններով Մարգարա-Վանաձոր ավտոճանապարհին այսօր տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժած 6 քաղաքացիներից 4-ը պայմանագրային զինծառայողներ են։ Նրանցից մեկը հիվանդանոցում մահացել է։
Մեր տեղեկություններով, նրանք Արմավիրի մարզ N զորամասում են ծառայում։ Վթարը տեղի է ունեցել ծառայության հետ կապ չունեցող հանգամանքներում՝ քաղաքացիական մեքենայով։

According to official information, today at around 2:50pm, a Gaz 3129 and a Nissan collided on the bridge in Jrarat village of Armavir Province.
As a result, the driver of the Gaz and the minor passenger were taken to the Vagharshapat city medical center. The driver of the Nissan and three passengers were also taken to the same hospital.
The 22-year-old passenger of the Nissan, however, died on the way to the medical facility.
The compiled documents have been transferred to the territorial investigative agency.
Armenian News-NEWS.am had reported earlier that four of the persons who were injured in the road accident that occurred today on the Margara-Vanadzor motorway of Armenia are contract servicemen. One of them died in the hospital.