Սեպտեմբերի 29-ին սկանդալային դեպք է տեղի ունեցել Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Կոնստան Զարյանի անվան թիվ 117 հիմնական դպրոցում, հաղորդում է Shamshyan.com–ը։
Այդ օրը 13։00-14։00 ժամանակահատվածում՝ դպրոցում դասապրոցեսի ժամանակ, ուսուցիչներից մեկը զայրացել է երեխաների վրա, ասելով՝ թողեք գնացեք, ես չեմ պարապելու, ու ինքը դուրս է եկել դասարանից, ինչից հետո երեխաները դուրս են եկել դասարանից, ապա փորձել են կենտրոնական դռնով հեռանալ դպրոցից, սակայն պահակը թույլ չի տվել՝ ասելով, որ դեռ դասը չի ավարտվել։
Դրանից հետո, ըստ մի քանի ծնողների հայտնածի, որոնք հրաժարվեցին տեսախցիկի առաջ խոսել, ասում էին․ «Մոտ 20 երեխա 2-րդ հարկի լուսամուտից թռել են, որի ժամանակ երեխաներից մեկը ողնաշարի հատվածում ցավեր է ունեցել, ինչից հետո նրան տեղափոխել են Երևանի Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոն, երեխան եղել է շոկային վիճակում և ուժեղ ցավեր է ունեցել։
Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոնում անհրաժեշտ հետազոտություն են անցկացրել, որից հետո երեխան տեղափոխվել է հիվանդասենյակ և նշված բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմի շնորհիվ հնարավոր է եղել շատ արագ հետազոտությունների արդյունքում գտնել ողնաշարի հատվածի վնասված մասը, ու հիմա դեռ մեկ շաբաթ ևս 14-ամյա աղջիկը մնալու է հիվանդանոցում, ստանալու է անհրաժեշտ բուժումներ, որից հետո կատարվելու է վիրահատություն։

В ереванской школе номер 117 на днях произошел странный инцидент, обернувшийся тяжелой травмой 14-летней школьницы.
По информации Shamshyan.com, 29 сентября педагог во время урока в одном из классов рассердилась на школьников, заявила, что урока не будет и ушла.
Обрадованные подростки попытались выйти из здания через центральный вход, однако встретили сопротивление сторожа, не выпустившего детей, так как урок еще не окончен.
Тогда нетерпеливые подростки стали прыгать из окна второго этажа. Одна из девочек приземлилась неудачно. С сильными болями спины ребенка доставили в больницу, где диагностировали повреждение позвоночника. Ребенку теперь предстоит операция.
Родители обратились в полицию, обстоятельства происшедшего выясняются.
Отметим, что о причинах конфликта, если таковой был, между педагогом и школьниками не сообщается, и в целом имеется лишь мнение одной стороны – детей. Зачем подросткам понадобилось прыгать со второго этажа, и почему в этом более-менее сознательном возрасте оставшиеся без надзора взрослых дети решили так развлекаться, выяснит следствие.