Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ Հայաստանում իր առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով ձեռքբերումներ Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցության ամրապնդման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ՄԹ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

The Minister of Defense of Armenia, Suren Papikyan, on Thursday received the newly appointed ambassador of the United Kingdom (UK) to Armenia, Alexandra Cole, informs the Ministry of Defense of Armenia.
First, the minister of defense congratulated the ambassador on the commencement of her diplomatic mission in Armenia, and wished her success in the further strengthening of cooperation between Armenia and the UK.
At the ensuing talk, the interlocutors discussed Armenia-UK defense cooperation, as well as a range of topics concerning regional and international security.