Ուկրաինայի արձանագրային ծառայության ղեկավար Յուրի Լադնիին Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի ընթացքում բռնեցրել են ուրիշի բեյջ օգտագործելիս:
Ինչպես տեղեկացնում է «Ուկրաինսկայա պրավդան», բեյջը Վլադիսլավ Կասկիվի` Ներդրումային գործակալության ղեկավարի անունով է եղել:
Լադնին իրավիճակը բացատրել է հետեւյալ կերպ. «Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում հավատարմագրման շատ խիստ կանոններ են գործում, եւ ես ստիպված ուրիշի բեյջ օգտագործեցի»:
Ինչպես ենթադրում է հրատարակչությունը, միջադեպի պատճառն այն է, որ Վիկտոր Յանուկովիչը շատ ուշ է որոշում կայացրել Դավոս մեկնելու կապակցությամբ:

Руководителя протокольной службы Украины Юрия Ладного засекли в ходе Всемирного экономического форума в Давосе с чужим бейджем.
Как сообщат «Украинская правда», чиновник расхаживал с бейджем на имя Владислава Каськива – главы агентства по инвестициям.
Сам Ладный прокомментировал ситуацию так: «На Всемирном экономическом форуме очень жесткие правила аккредитации, и мне пришлось воспользоваться чужим бейджем».
Как полагает издание, неувязка  возникла из-за того, что президент Украины Виктор Янукович слишком поздно принял решение о поездке в Давос.