«Արցախն իմ սրտում» սոցիալ-բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Նժդեհ Իսկանդարյանը դիմել է գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանին՝ սոցիալական ծանր պայմաններում հայտնված արցախցիների որոշ խոցելի խմբերի անհետաձգելի աջակցության խնդրանքով։ Արձագանքը չուշացավ, բարերար Սամվել Կարապետյանը Նժդեհ Իսկանդարյանի տրամադրած ցուցակով՝ սոցիալական ծանր իրավիճակում հայտնված խոցելի խմբերին նվիրաբերել է միանվագ 50 հազարական դրամ աջակցություն։ Այս մասին Artsakhnews-ի հետ զրույցի ընթացքում ասել է «Արցախն իմ սրտում» սոցիալ-բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր նախագահ Նժդեհ Իսկանդարյանը։
Խոսքը վերաբերում է 2023թ. Հայկազովի վառելիքաքսուքային նյութերի պահեստի պայթյունի հետևանքով զոհվածների և անհայտ կորածների (238 անձ), ինչպես նաև 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-20-ին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով զոհված քաղաքացիական անձանց (22 անձ) ընտանիքների կոմունալ վճարումների հետ կապված ծախսերը հոգալուն։

Учредитель Социально-благотворительного фонда «Арцах в моем сердце» Нжде Искандарян обратился к бизнесмену, благотворителю Самвелу Карапетяну с просьбой об оказании срочной помощи некоторым уязвимым группам арцахцев, оказавшихся в сложных социальных условиях. Ответ не заставил себя долго ждать: Карапетян предоставил уязвимым группам населения, находящимся в сложных социальных условиях, единовременную финансовую помощь в размере 50 000 драмов. Об этом заявил в интервью Artsakhnews Нжде Искандарян.
Речь идет о покрытии расходов на коммунальные услуги для семей погибших и без вести пропавших в результате взрыва на складе бензина «Айказов» в 2023 году (238 человек), семей гражданских лиц, погибших в результате азербайджанской агрессии 19-20 сентября 2023 года (22 человека). Упомянутые семьи до сих пор не имеют никакого статуса.