Մերձավոր Արևելքում մարտական գործողությունների ինտենսիվությունը նվազել է. Իրանի և ԱՄՆ-ի բանակցությունների ֆոնին ռազմական ակտիվություն են դրսևորում միայն Իսրայելն ու «Հեզբոլլահը»։ Տարածաշրջանում լարվածությունը պահպանվում է, ինչպես և ճնշումը համաշխարհային տնտեսական իրավիճակի վրա։
NEWS.am-ը ներկայացնում է կիրակի գիշերը Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցած առանցքային իրադարձությունների համառոտ ամփոփումը.
• ԱՄՆ-ի և Իրանի բանակցություններն ավարտվել են։
• Ամերիկյան պատվիրակության ղեկավար, ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսը հայտարարել է, որ կողմերը համաձայնության չեն եկել, քանի որ «Իրանը որոշել է չընդունել ԱՄՆ պայմանները»։
• Իրանի ԱԳՆ-ն հաստատել է այս տեղեկությունը՝ պարզաբանելով, որ կողմերը մի շարք հարցերի շուրջ փոխըմբռնման են հասել, սակայն 2-3 կարևոր թեմաների վերաբերյալ կարծիքները տարբերվել են։

Интенсивность боевых действий на Ближнем Востоке снизилась, на фоне переговоров между Ираном и США военную активность демонстрируют только Израиль и «Хезболла». Напряженность в регионе сохраняется, так же как и давление на глобальную экономическую ситуацию.
• Переговоры США и Иран завершились
• Глава американский делегации, вице-президент США Вэнс заявил, что стороны не достигли договоренности, поскольку «Иран решил не принимать условия США».
• В МИД Ирана подтвердили эту информацию, пояснив, что  стороны достигли понимания по ряду вопросов, но по 2-3 важным темам мнения разошлись.