Հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից, փետրվարի 25-ին, ըստ նախնական տվյալների, որովայնի շրջանում հրազենային մարմնական վնասվածք է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Արման Մուրադի Սեդրակյանը: Այս մասին NEWS.am-ի  թղթակցի հետ զրույցում  տեղեկացրեց ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի ավագ սպա Մերի Սարգսյան:
Զինվոր Արման Սեդրակյանին սկզբում տարել են Նոյեմբերյանի հոսպիտալ, սակայն ժամեր անց տեղափոխել են Երեւանի կենտրոնական կլինիկական  զինվորական հոսպիտալ: Ներկա դրությամբ նրա առողջական վիճակը բավարար է:
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի ավագ սպա Մերի Սարգսյանը հայտնեց նաեւ, որ տեղի ունեցածի կապակցությամբ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության 6-րդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ 34-104  հոդվածի 1-ին մասով` սպանության փորձ  հատկանիշներով:

YEREVAN. – According to preliminary data, Armenian MOD recruit, Private Arman Sedrakyan, who is serving in a military unit, received a gunshot wound from the bullet fired by the adversary on February 25, MOD Investigation Department Public Relations Senior Officer Meri Sargsyan told Armenian News-NEWS.am.
Sedrakyan was initially taken to Noyemberyan Hospital, but he was subsequently transferred to Yerevan Military Hospital. At present, he is in satisfactory condition.
Meri Sargsyan also informed that MOD Investigation Department has launched a criminal case, in this connection, and on charges of murder attempt.