Ապրիլի 11-12-ին Երեւան կայցելի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունը` գնահատելու նախընտրական արշավի իրավիճակը:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են ԵԽԽՎ երեք անդամներ, որոնք հանդիպելու են հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, խորհրդարանի նախագահ Սամվել Նիկոյանի, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, նաեւ ընտրություններին մասնակցող քաղաքական կուսակցությունների առաջնորդների հետ:
Պատվիրակությունը կհանդիպի նաեւ ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության, ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի, դիվանագետների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Պատվիրակության կազմում ներկայացուցիչներ են Մեծ Բրիտանիայից եւ Լեհաստանից: Այցի արդյունքում նրանք նախնական գնահատական են ներկայացնելու:

YEREVAN. – The Council of Europe Parliamentary Assembly delegation will visit Armenia on April 11-12 in order to evaluate the pre-election campaign process.
Three PACE members will visit Armenia and will meet Armenian President Serzh Sargsyan, parliament speaker Samvel Nikoyan, FM Edward Nalbandian and leaders of parties participating in the upcoming parliamentary election.
The delegation will also meet the Armenian delegation in PACE, the president of Armenia’s CEC Tigran Mukuchyan, envoys and representatives of the civil society.
The PACE delegation includes representatives from the UK and Poland. During the visit they will present a preliminary assessment.