Հայաստանի նախագահի ընտրություններին կմասնակցի ութ թեկնածու: Այսօր ավարտվել է 48-ժամյա ժամկետը, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը տվել էր 8 մլն դրամ ընտրագրավը չվճարած ութ թեկնածուներին:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը,  նրանցից գրավը մուծել է միայն Ազգային Համաձայնություն կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը: Մհեր Հայրապետյանը, Ռոբերտ Սիմոնյանը, Պավլիկ Սարգսյանը, Նարինե Մկրտչյանը, Ռուբեն Այվազյանը, Ռոբերտ Ահարոնյանն ու Տարոն Աբրահամյանը դուրս մնացին պայքարից:
Անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացրել են 8 թեկնածու` ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Հայ ազգային կոնգրեսից առանձնացած «Ազատություն» կուսակցության ղեկավար Հրանտ Բագրատյանը, «Ազգային ինքնորոշում» միավորման ղեկավար Պարույր Հայրիկյանը,   Լեռնային Ղարաբաղի նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը, «Ռադիո հայ» ՍՊԸ-ի տնօրեն Անդրեաս Ղուկասյանը, էպոսագետ, անկուսակցական Վարդան Սեդրակյանը եւ Արամ Հարությունյանը:

YEREVAN. – A total of eight nominees will run for the Office of the President of Armenia in the elections that will be held on February 18.
The 48 hours, which the Central Electoral Commission (CEC) had given to eight presidential hopefuls in order to pay the AMD 8 million (approx. $19,805) collateral to be able to run, have expired on Thursday.
And from them, solely National Accord party Chairman Aram Harutyunyan paid this collateral, CEC Press Secretary Hermine Harutyunyan told Armenian News-NEWS.am. As a result, Mher Hayrapetyan, Robert Simonyan, Pavlik Sargsyan, Narine Mkrtchyan, Ruben Ayvazyan, Robert Aharonyan, and Taron Abrahamyan are left out of the presidential race.