Հայտնի են Թուրքիայի Մուղլա նահանգի Բոդրում քաղաքում մայիսի 10-20-ը անցկացվող Համաշխարհային գեղեցկության եւ նորաձեւության լիգայի գեղեցկության միջազգային մրցույթ-փառատոնի հաղթողների անունները:
Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց մրցույթի կազմակերպիչ, Համաշխարհային գեղեցկության եւ նորաձեւության լիգայի, Միսս եւ միստր աշխարհ միջազգային կազմկոմիտեի նախագահ Աշոտ Խաչատրյանը` հավելելով, որ եզրափակիչ փուլը կայացել է մայիսի 18-ին:
Այսպես,  Miss World League Of Beauty and Fashion 2012-ի հաղթող է ճանաչվել Սլովակիայի ներկայացուցիչը: «Առաջին տեղը ստացել է 10 օրյա հանգստի ուղեգիր եւ ոսկյա զարդեր, իսկ 2-րդ եւ 3-րդ տեղերը` 7օրյա անվճար ուղեգիր»,- նշեց Աշոտ Խաչատրյանը:
2-րդ տեղը զբաղեցրել է Բելառուսի, 3-րդը` Բրազիլիայի, 4-րդը` Պորտուգալիայի, 5-րդը` Ղազախստանի ներկայացուցիչները: Հայաստանը ներկայացնող 23-ամյա Անի Ջառահյանը ճանաչվել է «Միսս հմայք» եւ իրավունք ստացել մասնակցելու Միսս 7 մայրացամաքին:
Miss World League Of Beauty and Fashion 2012-ի հաղթողները  կմասնակցեն նաեւ մի շարք միջազգային մրցույթների` «Միսս մոդել աշխարհ», «Միս տուրիզմ աշխարհի թագուհի», «Միսս տուրիզմ աշխարհ», «Միսս տուրիզմ ինթերնեյշնլ» եւ այլն:
Ի դեպ, այս մրցույթը անց է կացվում արդեն 3-րդ անգամ, առաջին անգամ 2010թ Miss World League Of Beauty and Fashion-ում հաղթող է ճանաչվել Հայաստանի ներկայացնող Մարինա Ավետյանը:
Այս մրցույթի լավագույն մասնակիցներ` Հայաստանի, Չեխիայի, Բրազիլիայի եւ Պորտուգալիայի ներկայացուցիչները, իրավունք  են ստացել մասնակցելու մայիսի 20-30 Բոդրումում կայանալիք «Միսս 7 մայրացամաքին»:
Նշենք, որ Հայաստանը ներկայացնող  23-ամյա Անի Ջառահյանը շատ լավ պարում է, ունի 1,75 սմ հասակ, 88/64/90 տվյալներ:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Համաշխարհային գեղեցկության եւ նորաձեւության լիգայի, Միսս եւ միստր աշխարհ միջազգային կազմկոմիտեի նախագահ Աշոտ Խաչատրյանի կողմից Թուրքիայի Մուղլա նահանգի Բոդրումի շրջանում կազմակերպվել է Miss World League Of Beauty and Fashion 2012 մրցույթը, որին մասնակցում է նաեւ ներկայացուցիչ Հայաստանից։

Известны имена победителей международного конкурса-фестиваля Всемирной лиги красоты и моды, который проводится в городе Бодрум в турецкой провинции Мугла. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил организатор конкурса, председатель Всемирной лиги красоты и моды, Международного оргкомитета «Мисс и Мистер мир» Ашот Хачатрян, добавив, что финал состоялся 18 мая.
Так, победителем «Miss World League Of Beauty and Fashion 2012» стала представительница Словакии. «Обладательница первого места получает путевку на 10-дневный отдых и золотые изделия, а обладательницы 2-го и 3-го мест – бесплатную 7-дневную путевку»,– отметил Ашот Хачатрян.
Второе место заняла представительница Беларуси, третье место – представительница Бразилии, четвертое место – представительница Португалии, пятое место – представительница Казахстана. Представлявшая Армению 23-летняя Ани Джарагян была признана «Мисс очарование» и получила право на участие в конкурсе «Мисс 7 континентов».
Победительницы «Miss World League Of Beauty and Fashion 2012» примут участие также в ряде других международных конкурсов: «Мисс модель мира», «Мисс королева туризма интернэшнл», «Мисс туризм мира», «Мисс туризм интернэшнл» и т. д.
Кстати, данный конкурс проводится уже в 3-й раз, первый раз в «Miss World League Of Beauty and Fashion 2010» победила представительница Армении Марина Аветян.
Лучшие участники конкурса – представительницы Армении, Чехии, Бразилии и Португалии – получили право участвовать в «Мисс 7 континентов» в Бодруме 20–30 мая.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, председателем Всемирной лиги красоты и моды, Международного оргкомитета «Мисс и Мистер мир» Ашотом Хачатряном в Бодруме был организован конкурс красоты «Miss World League Of Beauty and Fashion 2012», в которой участвовала и представительница Армении.