Լոնդոնի ահաբեկչության ժամանակ տուժածներից մի քանիսը կարող են արտերկրից լինել: Սքոթլանդ Յարդի պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է բրիտանական ոստիկանության ներկայացուցիչ Մարկ Ռոուլին:
«Մենք տվյալներ ենք պարզում հարձակվողների, նրանց կապերի եւ այն մասին, արդյո՞ք նրանց այլ անձինք օգնել են: Ինչպես գիտեք, Լոնդոնի արեւելքում խուզարկություններ են արվում, 12 մարդ է ձերբակալվել: Իհարկե, դեռ շատ բան կա անելու:
Զոհերից եւ տուժածներից իմ քանիսը, մեր ենթադրությամբ, արտերկրից էին: 36 մարդ տարբեր ծանրության վնասվածքներով դեռեւս հիվանդանոցներում է»,- հայտարարել է նա:

Некоторые из пострадавших в теракте могли быть из-за рубежа. Об этом заявил представитель британской Полиции Марк Роули, передаёт официальный сайт Скотланд-Ярда.
«Мы выясняем данные о нападавших, их связях и о том, помогал ли им кто-то ещё. Как вам известно, на востоке Лондона проводятся обыски, проведено 12 арестов. Конечно, предстоит сделать намного больше.
Некоторые из погибших и пострадавших, как нам представляется, были из-за рубежа. 36 человек остаются в больнице с ранениями разной степени тяжести», - заявил он.