Հայաստանի խորհրդարանի պատգամավորներն այսօր՝ հունիսի 7-ին, 1 րոպե լռությամբ հարգել են Թեհրանում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակումների հետեւանզով զոհվածների հիշատակը:
«Մենք պետք է դատապարտենք այդ ահաբեկչական ակտերը, մեր համերաշխությունը հայտնենք իրանցի ժողովրդին եւ ասենք, որ ահաբեկչությունն ազգություն ու կրոն չի ճանաչում, ՀՀ խորհրդարանի պատգամավորները մի մարդու նման պետք է դատապարտեն տեղի ունեցածը»,- ասաց ԱԺ փոխնախագահ, նիստը վարող Շարմազանովը:
Նիստերի դահլիճում ներկա սակավաթիվ պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին զոհերի հիշատակը:
Հիշեցնենք, որ կանացի հագուստով չորս զինյալներ ներխուժել են Իրանի խորհրդարան, հարձակման է ենթարկվել նաեւ Իմամ Խոմեյնիի դամբարանը: Իրականացված ահաբեկչությունների հետեւանքով 12 մարդ է զոհվել, վիրավորների թիվը հասել է 39-ի: ԻՊ-ը ստանձնել է պատասխանատվությունը:

YEREVAN. – Members of the National Assembly (NA) of Armenia on Wednesday stood a minute of silence in memory of the victims of the terrorist attacks that were carried out in Tehran.
“We must condemn these terrorist acts, express our solidarity with the Iranian people, and say that terror knows no nationality and religion,” said NA Vice President Eduard Sharmazanov, who is chairing Wednesday’s session of parliament.
Gunmen and suicide bombers on Wednesday carried out attacks on Iran’s parliament and the mausoleum of revolutionary founder Ruhollah Khomeini in capital city Tehran, killing 12 people and injuring over 30 others.