Հրաձգություն է տեղի ունեցել ԱՄՆ Ֆորտ Սթյուարթ ռազմաբազայում, նշված է բազայի Facebook-ի պաշտոնական էջում հրապարակված հայտարարության մեջ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Կնոջը բազայի ռազմական ոստիկանությունն արգելափակել է այն բանից հետո, երբ նա այսօր կրակ է բացել զինվորական կայազորում: Հրաձգության հետեւանքով ոչ մեկը չի տուժել»,- նշված է հայտարարության մեջ:
Հրաձգությունը տեղի է ունեցել այսօր առավոտյան Ֆորտ Սթյուարթի մոտ գտնվող կայանատեղիիում, հայտնում է WSAV հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով ռազմաբազայի ներկայացուցչին:
Ներկայացուցչի խոսքով՝ առայժմ հայտնի չէ կնոջը մեղադրանք կառաջադրվի՞: Նշվում է, որ հրաձգությունը, ենթադրաբար, «կենցաղային վեճի հետեւանք է» եւ ահաբեկչություն չի համարվում:

Стрельба произошла на военной базе США Форт Стюарт, сообщается в заявлении базы на официальной странице в Facebook, передает РИА Новости
«Женщина была взята под стражу военной полицией Форт Стюарт после того, как сегодня открыла огонь на военном гарнизоне. В результате стрельбы никто не пострадал», — говорится в заявлении.
Стрельба произошла в понедельник днем на парковке рядом с Форт Стюарт, сообщает телеканал WSAV со ссылкой на представителя военной базы Кевина Ларсона.
По словам представителя базы, пока не известно, будут ли женщине предъявлены обвинения. Отмечается, что стрельба, предположительно, «была вызвана бытовым конфликтом» и не является террористическим актом.