Հայաստանի ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատար Լեւոն Երանոսյանը կասկածվում է պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջ:
NEWS.am-ի հետ զրույցում Լեւոն Երանոսյանի փաստաբան Տիգրան Սաֆարյանը հայտնեց, որ իր պաշտպանյալը հարցաքննության համար Հատուկ քննչական ծառայություն է հրավիրվել:
«Լեւոն Երանոսյանը ազատ է արձակվել չհեռանալու ստորագրությամբ: Նա կասկածվում է 309-րդ հոդվածի 2-րդ եւ 3-րդ մասերով` պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահում», - ասաց փաստաբանը: Նա նշեց, որ խոսքը այս տարվա ապրիլի 16-ին եւ 22-ին Բաղրամյան եւ Արցախի պողոտաների իրադարձությունների մասին է համապատասխանաբար: «Գործը վերաբերում է ոստիկանության եւ ցուցարարների միջեւ բախումների ժամանակ հատուկ միջոցների օգտագործմանը», - բացատրեց փաստաբանը:

Бывшему командующему войсками полиции Армении Левону Ераносяну инкриминируется превышение должностных полномочий.
Как сообщил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS,am адвокат Левона Ераносяна Тигран Сафарян, его подзащитный был приглашен на допрос в Специальную следственную службу.
«Левон Ераносян отпущен под подписку о невыезде. Он подозревается в рамках дела по ч.2 и 3 статьи 309 – превышение должностных полномочий», - сообщил адвокат. По его словам, речь идет о событиях 16 и 22 апреля текущего года, на проспектах Баграмяна и Арцаха, соответственно. «Дело касается применения спецсредств в ходе стычек полицейских с митингующими», - пояснил адвокат.