Մոսկվացի ուսանողուհի, 18-ամյա Կարինե Նազարեթյանի լուսանկարները՝ առյուծի ձագի հետ՝ պարեկային ավտոմեքենայի ֆոնին, որի համարի տեղում «2019» է գրված, տարածվել է ողջ համացանցում։ Ասում են, թե աղջկան լուսանկարի համար վարչական պատասխանատվություն է սպառնում։ Ուսանողուհու հայրը՝ Արարատ Նազարեթյանը, հերքել է այդ լուրերը։
«Դա մեր առյուծը չէ։ Դա ուղղակի այնտեղ մարդիկ էին զբոսնում Վորոբովյան բլուրներում, նրանցն է։ Խնդրեցինք լուսանկարվել։ Ավտոմեքենան եւ առյուծի ձագն այնտեղ էին։ Կարինան այնտեղ եղբոր հետ էր զբոսնում։ Կորյունի հետ քայլում էին, շատերն էին նրա հետ լուսանկարվում։ Մեքենան կանգնած էր այնտեղ, կորյունի հետ մի մարդ էր քայլում։ Այնտեղ բոլորն էին լուսանկարվում այդ ավտոմեքենաների հետ»,- «360 »-ին ասել է Արարատ Նազարեթյանը։
Այսպիսով, տեղեկատվությունը, թե աղջկան վարչական պատիժ է սպառնում ֆոտոշարքի համար, չի հաստատվել։
Իր հերթին «Կոմսոմոլսկայա պրավդան» հայտնել է, որ սկանդալային լուսանկարները Նազարեթյանի վրա կլորիկ գումար են նստել։ Միայն կորյունի վարձակալումն, ըստ նրանց, ժամը 22 000 ռուբլի արժի, եւ վարժեցնողները դա կարող են հաստատել։
«Այո մենք նման ֆոտոշարք արել ենք։ Դրսում դեռ տաք է, եւ եթե դուք ուզում եք կրկնել այս ֆոտոշարքը, շտապեք։ Կորյունը դեկտեմբերին միայն ստուդիայում է աշխատելու։ Նա ցուրտը չի տանում։ Իսկ առայժմ կարող ենք նաեւ Վորոբովյան բլուրներ գնալ»,- թերթի հետ հեռախոսազրույցում ասել է վարժեցնողը։

Фотографии 18-летней московской студентки Карины Назаретян со львенком и на фоне патрульной машины с номером «2019» облетели интернет вместе с информацией, что девушке грозит административное наказание за фото. Отец студентки бизнесмен Арарат Назаретян опроверг слухи.
«Это не наш львенок. Это просто там люди гуляли, на Воробьевых горах, люди ходили с львенком. Попросили сфотографироваться. Машина и львенок — они были там на месте. Карина гуляла там с братом. Со львенком там ходили, много кто с ним фотографировался. Машина стояла там, со львенком гулял человек. Там все фоткались с этими машинами», — рассказал «360»  Арарат Назаретян.
Таким образом, информация, что девушке грозит административное наказание за фотосессию, не подтвердилась.
В свою очередь «Комсомольская правда»  сообщает, что скандальная фотосессия обошлась Арарату Назаретяну в приличную сумму. Только аренда львенка стоит 22 тысячи рублей в час. Нам удалось найти тех самых дрессировщиков, которые готовы повторить.
«Да, у нас была такая фотосессия. На улице еще тепло и если вы хотите повторить эту фотолокацию, то поторопитесь. Львенок в декабре будет работать только в студии. Он холод не переносит. А пока можем и на Воробьевы Горы выехать, - заявил дрессировщик в телефонном разговоре с «КП».