Պակիստանի զինված ուժերը Չաման սահմանային գոտում ոչնչացրել են աֆղանական զինվորականների մի քանի հսկիչ կետեր և տրանսպորտային միջոցներ։ Դրա մասին հայտնում է Dawn թերթը՝ հղում անելով երկրի ուժային կառույցների աղբյուրներին։
Ըստ այդ տվյալների՝ հարվածները եղել են ի պատասխան սահմանային գոտում աֆղանական ուժերի և զինյալների իրականացրած, ինչպես պնդում են, «չհրահրված ագրեսիայի»։ Պակիստանյան աղբյուրները նաև նշում են, որ «Գազաբ լիլ-Հաք» («Արդարացի ցասում») անվանմամբ ռազմական գործողությունն ուղղված է Աֆղանստանի տարածքում տեղակայված խմբավորումների դեմ և շարունակվելու է մինչև նպատակներին հասնելը։
Հաղորդվում է, որ սահմանին մարտական բախումները վերսկսվել են փետրվարի 26-ին։ Աֆղանստանի իշխանությունները հայտարարել են, որ գործում են ի պատասխան իրենց տարածքին հասցված պակիստանյան ավիահարվածների։
Պակիստանի պաշտպանության նախարար Խավաջա Ասիֆն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ կողմերի միջև փաստացի հաստատվել է բացահայտ զինված դիմակայության վիճակ։

Pakistan’s armed forces have destroyed several checkpoints and vehicles belonging to the Afghan military in the border area of Chaman. This was reported by the newspaper Dawn, citing sources within the country’s security services.
According to them, the strikes were a response to what was described as “unprovoked aggression” by Afghan forces and militants operating in the border region. Pakistani sources also said that the military operation, named “Ghazab lil-Haq” (“Righteous Wrath”), is targeting groups based in Afghanistan and will continue until its stated objectives are achieved.
It is reported that fighting along the border resumed on February 26. Afghan authorities said they were acting in response to Pakistani airstrikes on their territory.