ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը դեսպանությունում հյուրընկալել է Ֆրանչայզինգի միջազգային ասոցիացիայի նախագահ և գործադիր տնօրեն Մեթ Հալլերին, ասոցիացիայի շահերի պաշտպանության պատասխանատու Մայք Լեյմանին։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են ԱՄՆ–ում ՀՀ դեսպանությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ տնտեսական կապերի ընդլայնման հնարավորությունները, ինչպես նաև ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։
Կողմերը դիտարկել են մի շարք բրենդների՝ հայկական շուկայում ներկայացվածության ապահովման և ընդլայնման հնարավորությունները՝ ընդգծելով փոխշահավետ գործընկերության զարգացման կարևորությունը։

Armenian ambassador to the United States, Narek Mkrtchyan, hosted Matt Haller, President and CEO of the International Franchise Association, at the Armenian embassy, along with the organization’s Chief Advocacy Officer, Mike Layman.
During the meeting, they discussed opportunities for expanding Armenia-US economic ties, as well as prospects for cooperation in areas of mutual interest.
The sides also explored possibilities for ensuring and expanding the presence of several brands in the Armenian market, emphasizing the importance of developing mutually beneficial partnerships.