Այսօր՝ հունիսի 20-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 00:05-ի սահմաններում Զաքարիա Սարկավագի 8/1 հասցեի դիմաց Երևանի բնակիչ 57-ամյա Ռուբեն Գ.-ն իր վարած «Zhongtong» մակնիշի ավտոբուսով բախվել է ճանապարհին կայանված «ԶԻԼ» բեռնատարին։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով ավտոբուսի ուղևոր 36-ամյա Նարեկ Ս.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Երևանի բժշկագիտական կենտրոն, իսկ մյուս ուղևորներ Երևանի բնակիչ 22-ամյա Էլեն Ե.-ն և Արարատի մարզի բնակիչ 21-ամյա Նաիրա Դ.-ն տեղափոխվել են Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ ավտոբուսը հաշվառված է Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում և սպասարկում է թիվ 46 երթուղին։

В Ереване сегодня, 20 июня, произошло крупное ДТП.
Примерно в 00:05 у адреса Закария Саркаваги 8/1 57-летний житель Еревана Рубен Г., за рулём автобуса марки «Zhongtong», столкнулся с припаркованным на дороге грузовиком «ЗИЛ».
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, в результате ДТП 36-летний пассажир автобуса Нарек С. с травмами был доставлен в Ереванский медицинский центр, а другие пассажиры — 22-летняя жительница Еревана Элен Е. и 21-летняя жительница Араратской области Наира Д. — были доставлены в ереванский медцентр «Сурб Григор Лусаворич».
Фотокорреспондент сообщает, что автобус числится на балансе мэрии Еревана и обслуживает маршрут №46.