ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը հունիսի 25-ին պարգևներ է հանձնել Փրկարար ծառայության տարբեր ստորաբաժանումների ջրասուզակների, որոնք հունիսի 15-ից 22-ը ակտիվ ներգրավվածություն են ունեցել Փամբակ գետում իրականացված լայնածավալ որոնողական աշխատանքներին։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից:
Ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար ջրասուզակ Վահե Մելքոնյանը պարգևատրվել է «Անբասիր ծառայության համար» մեդալով։
«Անվեհեր փրկարար» մեդալով պարգևատրվել են Հովակիմ Բաբայանը, Հայկ Քոչարյանը, Արմեն Խաչատրյանը, Պարգև Հովսեփյանը և Մխիթար Մեսրոպյանը։
«Փրկություն, օգնություն» մեդալով պարգևատրվել են Նարեկ Բաբայանը, Արթուր Խաչատրյանը, Խաչատուր Մուրադյանը, Թաթուլ Հովհաննիսյանը, Ռուբեն Հայրապետյանը, Արթուր Խաչատրյանը։
Այլ հրամաններով պարգևատրվել են նաև որոնողական աշխատանքներին ներգրավված փրկարարական ծառայողներ, որոնք իրենց ներդրումն են ունեցել իրականացված գործողությունների արդյունավետ կազմակերպման և կատարման գործում։
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը որոնողական աշխատանքների ամբողջ ժամանակահատվածում կատարած աշխատանքի համար շնորհակալություն է հայտնել փրկարարական ծառայողներին։ Բարձր գնահատելով նրանց մասնագիտական պատրաստվածությունն ու անձնվեր ծառայությունը՝ նախարարն ընդգծել է, որ բարդ որոնողական աշխատանքների ընթացքում գործել են բարձր պատասխանատվությամբ՝ հավատարիմ մնալով մասնագիտական առաքելությանը։

Министр внутренних дел Арпине Саркисян 25 июня вручила награды водолазам различных подразделений Спасательной службы, которые с 15 по 22 июня активно участвовали в масштабных поисковых работах, проводившихся в реке Памбак.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства внутренних дел республики, за добросовестное исполнение служебных обязанностей водолаз Ваге Мелконян награжден медалью «За безупречную службу».
Медалью «Отважный спасатель» награждены Оваким Бабаян, Айк Кочарян, Армен Хачатрян, Паргев Овсепян и Мхитар Месропян.
Медалью «Спасение, помощь» награждены Нарек Бабаян, Артур Хачатрян, Хачатур Мурадян, Татул Ованисян, Рубен Айрапетян.
Другими приказами награждены также сотрудники Спасательной службы, привлеченные к поисковым работам, которые внесли свой вклад в эффективную организацию и выполнение проведенных действий.
Министр внутренних дел Армении поблагодарила сотрудников СС за работу, проделанную в течение всего периода поисковых работ. Высоко оценив их профессиональную подготовку и самоотверженную службу, Саркисян подчеркнула, что в ходе сложных поисковых работ они действовали с высокой ответственностью, оставаясь верными своей профессиональной миссии.
Напомним, что 15 июня в службу 112 поступило сообщение о том, что две сестры Нарине и Наре Мартиросяны 13 и 7 лет вышли из дома в городе Ванадзор и не добрались до намеченного места. Позже их тела были найдены в реке Памбак.