ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվ Ուիթքոֆը և Թրամփի փեսա Ջարեդ Քուշները երեքշաբթի օրը Դոհայում անցկացրել են դրական բանակցություններ, մինչդեռ իրանական կողմի հետ տեխնիկական խորհրդակցություններն առաջ են ընթանում, հաղորդում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով ամերիկյան վարչակազմի պաշտոնյային։
«Ամերիկացի բանակցողներ Ջարեդ Քուշները և Սթիվ Ուիթքոֆը Կատարում դրական քննարկումներ են անցկացրել տարածաշրջանային առաջնորդների հետ, իսկ Իրանի հետ տեխնիկական բանակցություններն առաջ են ընթանում», - հայտնում է գործակալությունը։
Աղբյուրի խոսքով՝ որոշակի տեխնիկական բանակցություններում, որոնք չեն ընթանում բարձր մակարդակով, «առաջընթացը շարունակվում է»։

US Special Envoy Steve Witkoff and US President Donald Trump's son-in-law Jared Kushner held positive talks in Doha on Tuesday, while technical consultations with the Iranian side are progressing, a US administration official says, Bloomberg reports.
US negotiators Jared Kushner and Steve Witkoff held positive discussions with regional leaders in Qatar, while technical talks with Iran are progressing, Bloomberg reports.
According to the source, progress continues in some technical talks which are not being held at a high level.