Թուրքիայում թմրանյութերի գործով իրականացվող լայնածավալ հետաքննության շրջանակներում 25 մարդ է ձերբակալվել, հայտնում է «Haber Global»-ը։
Բաքըրքյոյ շրջանի գլխավոր դատախազությունը Ստամբուլի ժանդարմերիայի վարչությանը հանձնարարել է իրականացնել կասկածյալների ձերբակալություններ, խուզարկություններ, փորձաքննություններ և հարցաքննություններ։
Ձերբակալվածների թվում են շոու-բիզնեսի և մեդիա ոլորտի հայտնի ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ երգիչներ Իլյաս Յալչընթաշը, Սըլա Գենչօղլուն և Այբյուքե Ալդերեն, պրոդյուսերներ Ֆաթիհ Աքսոյը, Աթեշ Ինջեն, Շեֆիք Օմեր Դոլմանը, Այշե Նուր Բալջըն, մոդել Իրեմ Հազնեդարը և այլոք։
Դատախազությունը հայտնել է, որ հետաքննությունն իրականացվում է թմրամիջոցների և հոգեխթանիչ նյութերի օգտագործման, դրանց տարածմանը նպաստելու, ինչպես նաև օգտագործման համար տարածքներ տրամադրելու մեղադրանքների շրջանակներում։

In Turkey, 25 people have been detained as part of a large-scale investigation into a drug case, Haber Global reports.
The Chief Public Prosecutor's Office of the Bakırköy district instructed the Istanbul Gendarmerie Command to carry out detentions, searches, examinations, and interrogations of the suspects.
Among those detained were well-known figures from the entertainment and media spheres, including singers Ilyas Yalchintash, Sıla Gençoğlu, and Aybüke Aldere, producers Fatih Aksoy, Ates Ince, Şefik Ömer Dolman, Ayşe Nur Balcı, model Irem Haznedar, and several other individuals.
The prosecutor's office stated that the investigation is being conducted in connection with allegations of using narcotics and stimulants, facilitating their distribution, as well as providing premises for their use.