Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հեռախոսազրույցն անցել է ջերմ և բովանդակալից մթնոլորտում։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի առաջնորդի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Ինչպես գիտեք, առավոտյան նախագահն արդեն հեռախոսազրույց էր ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի հետ: Շատ ջերմ, բովանդակալից հեռախոսազրույց էր», - ասել է Պեսկովը լրագրողներին:
Լրագրողների խնդրանքին ի պատասխան՝ նախագահի մամուլի քարտուղարը նաև խոստացել է ճշտել, թե ում նախաձեռնությամբ է կայացել ՌԴ և Ադրբեջանի առաջնորդների հեռախոսազրույցը:
Ավելի վաղ՝ երեքշաբթի օրը, Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հաղորդել էր Պուտինի և Ալիևի հեռախոսազրույցի մասին:

Телефонный разговор президента России Владимира Путина с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым был теплым и содержательным, заявил пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
«Вы знаете, что утром уже президент провел телефонный разговор с президентом Азербайджана  Алиевым. Очень теплый, содержательный телефонный разговор», - сказал Песков журналистам.
Также пресс-секретарь президента в ответ на просьбу журналистов пообещал уточнить, по чьей инициативе состоялся телефонный разговор лидеров РФ и Азербайджана.