Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հեռախոսազրույցն անցել է ջերմ և բովանդակալից մթնոլորտում։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի առաջնորդի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Ինչպես գիտեք, առավոտյան նախագահն արդեն հեռախոսազրույց էր ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի հետ: Շատ ջերմ, բովանդակալից հեռախոսազրույց էր», - ասել է Պեսկովը լրագրողներին:
Լրագրողների խնդրանքին ի պատասխան՝ նախագահի մամուլի քարտուղարը նաև խոստացել է ճշտել, թե ում նախաձեռնությամբ է կայացել ՌԴ և Ադրբեջանի առաջնորդների հեռախոսազրույցը:
Ավելի վաղ՝ երեքշաբթի օրը, Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հաղորդել էր Պուտինի և Ալիևի հեռախոսազրույցի մասին:

The phone conversation between Russian President Vladimir Putin and Azerbaijani President Ilham Aliyev was warm and substantive, said Russian leader’s press secretary Dmitry Peskov.
“You know that this morning the president already had a phone conversation with Azerbaijani President Aliyev. A very warm, substantive phone conversation,” Peskov told reporters.
The presidential press secretary also, in response to journalists’ request, promised to clarify at whose initiative the phone conversation between the leaders of Russia and Azerbaijan took place.
On Tuesday, the Kremlin press service reported that a phone conversation between Putin and Aliyev had taken place.