«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցությունը կարող է նաեւ միայնակ ստորագրել «Հարսնաքարի գործով» ՀՀ կառավարությանն ուղղվելիք հարցաշարը: NEWS.am-ին թղթակցին նման կարծիք հայտնեց Ազգային Ժողովի պատգամավոր, ՀԱԿ-ի անդամ Գագիկ Ջհանգիրյանը, ով ՀԱԿ-ից մանակցել է հարցաշարի ձեւավորման աշխատանքային խմբին` ՀՅԴ-ի, «Ժառանգության» եւ ԲՀԿ-ի ներկայացուցիչների հետ միասին:
Ջհանգիրյանը նշեց, որ ԲՀԿ-ն իր հրաժարվելու պատճառները Կոնգրեսի խմբակցությանը չի ներկայացրել, սակայն համանման փաստաթուղթ կարող է ստորագրել նաեւ միայնակ. ՀԱԿ-ի համար դա սկզբունքորեն մերժելի չէ: «Թող ստորագրեն առանձին, դրա մեջ որեւէ խնդիր չեմ տեսնում: ԱԺ-ի կանոնակարգի մասին օրենքը թույլ է տալիս ոչ միայն խմբակցություններին, այլեւ անհատ պատգամավորերին նման կերպ հնչեցնելու իրենց խոսքը», - ասաց Ջհանգիրյանը:
Հիշեցնենք, որ հարցաշարը կազմել էին ՀՅԴ-ն, Ժառանգությունն ու Հայ ազգային կոնգրեսը` ուղարկելով այն Հայաստանի կառավարության ու Գխավոր դատախազությանը` ակնկալելով սահմանված ժամկետում պատասխաններ ստանալ Վահե Ավետյանի եւ նրա հետ մի քանի այլ անձանց դեմ դաժան ծեծի եւ բռնության հետ առնչվող մանրամասն փաստերի վերաբերյալ:

YEREVAN. – The Prosperous Armenia Party (PAP) parliamentary group may sign under the questionnaire on the Harsnakar case and send it to the Government alone as well, opposition Armenian National Congress (ANC) MP Gagik Jhangiryan told Armenian News-NEWS.am.
Jhangiryan took part in the questionnaire developmet along with other representatives of parliamentary opposition groups including the PAP, the ARF Dashnaktsutyun and Heritage Party. Jhangiryan also stated that the PAP has not submitted the refusal reasons to the ANC, however, the party may sign a similar document alone as well as it is not objectionable in principle for the ANC.
To note, the questionnaire was signed by Armenian opposition parties represented in the parliament – ARFD, Heritage and the ANC – and was sent to the Government and the Attorney General Office in order to get details on the brutal beating of Avetyan and his colleagues at the Harsnakar restaurant in June. The notorious restaurant is owned by the family of influential figure from Armenian ruling Republican Party Ruben Hayrapetyan.