Ուկրաինական «ԱերոՍվիտ» ավիաընկերությունը հունվարի 9-ին հանել է մի քանի չվերթներ` ֆինանսական դժվարությունների պատճառով: Հանված եւ ուշացած չվերթների մասին տեղեկատվությունը տեղակայված է Կիեւի «Բորիսպոլ» օդանավակայանի կայքում:
Մասնավորապես  հանվել է ժամը 12.50-ի  (Երեւանի ժամանակով`14.50) Կիեւ-Երեւան չվերթը, ինչպես նաեւ Պրահայից եւ Երեւանից  դեպի Կիեւ երեկոյան չվերթները, ուշանում են Աստանայից, Նյու Յորքից, Բանգկոկից, Թել Ավիվից, ինչպես նաեւ Կիեւից Բաքու եւ Գոա չվերթները:  Ընդ որում,  ընկերության մի քանի օդանավեր հունվարի 9-ի առավոտյան Կիեւից Մոսկվա, այնուամենայնիվ, թռել են:
«ՌԻԱ Նովոստին» հայտնում է, որ Կիեւի մարզային տնտեսական դատարանը 2012թ. դեկտեմբերի 29-ին վճիռ էր կայացրել ֆինանսական դժվարություններ ունեցող «ԱերոՍվիտ»  ավիաընկերություն» մասնավոր բաժնետիրական ընկերակցության սնանկացման գործընթացը սկսելու մասին: Ավելի ուշ ընկերությունում  պարզաբանել էին, որ իրենք ցանկանում են սկսել վերականգնման գործընթացը: Այժմ ավիաընկերության չվերթները հանվում են, օդանավակայաններում են մնացել հարյուրավոր ուղեւորներ:

Украинская авиакомпания «АэроСвит» 9 января отменила несколько рейсов из-за финансовых трудностей.  Информация об отмененных и задерживающихся рейсах размещена на онлайн-табло на сайте киевского аэропорта «Борисполь».
В частности, отменен рейс из киевского аэропорта в Ереван, запланированный на 12.50 (14.50 по Еревану). Отменены также вечерние рейсы из Праги и Еревана в Киев, задерживаются рейсы из Астаны, Нью-Йорка, Бангкока, Тель-Авива. Задерживаются рейсы перевозчика из Киева в Баку и на Гоа. При этом несколько самолетов компании из Киева в Москву утром 9 января все же вылетели.
Как сообщает РИА Новости, хозяйственный суд Киевской области 29 декабря 2012 года вынес определение о начале производства по делу о банкротстве частного акционерного общества «Авиакомпания "АэроСвит"», которая испытывает финансовые трудности. Позже в компании пояснили, что таким образом они хотят начать процедуру санации. Сейчас рейсы авиакомпании отменяются по всему миру, в аэропортах застряли сотни пассажиров.