Պարույր Հայրիկյանին աջակցելու ցանկությունը, որը կար երեք օր առաջ, կորել է: Այս մասին, այսօր` փետրվարի 5-ին, հայտարարել է Հայաստանի նախագահի թեկնածու, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը` Արմավիր քաղաքում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
«Չեմ հասկանում Հայրիկյանի մտավախությունը ԿԳԲ-ից: Սա ի դեպ: Ափսոսում եմ, որ նա նախընտրեց չդիմել Սահմանադրական դատարան` ընտրությունները հետաձգելու հարցով: Ես դա չեմ մեկնաբանի, բայց ինձ իրավունք եմ վերապահում մտածել այն, ինչ ուզում եմ: Կարող եմ միայն ասել, որ նրան աջակցելու ցանկությունը, որը կար երեք օր առաջ, հիմա կորել է: Ես միայն աղոթում եմ, որպեսզի հանցագործին բռնեն»,-ասել է Բագրատյանը:
Նա մեկնաբանել է նաեւ Հայրիկյանի շրջապատից հնչած կարծիքը, թե ՍԴ կարող են դիմել նաեւ մյուս թեկնածուները: «Չեմ ցանկանում ամբողջությամբ իրականությունը կատակի վերածել, որը բերում եմ միայն որպես օրինակ: Պատկերացրեք, որ ինչ-որ մեկը մեքենայի տակ է ընկել ու մի քանի մարդ տեսել է դա: Տուժածը ոչ մի տեղ չի դիմում, իսկ վկաներին ասում է, դուք տեսել եք, թե ինչ է տեղի ունեցել, դուք դիմեք»,-ասել է Բագրատյանը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 31-ին մահափորձի ենթարկված Պարույր Հայրիկյանն այսօր հայտարարել է, որ չի դիմելու Սահմանադրական դատարան` ընտրությունները հետաձգելու հարցով:

Дух поддержки Паруйра Айрикяна, который был три дня назад, пропал. Об этом 5 февраля заявил кандидат в президенты Армении, бывший премьер-министр времен правления Левона Тер-Петросяна Грант Багратян, выступая пред избирателями города Армавир – административного центра Армавирской области, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
«Не понимаю опасений Айрикяна о КГБ. Но это к слову. Сожалею о том, что он предпочел не обращаться в Конституционный суд с просьбой пересмотреть выборы. Подробнее комментировать это не стану, но оставляю за собой право думать то, что сочту нужным. Могу сказать лишь, что элемент поддержки, который был у него три дня назад, пропал. Я молюсь только, чтобы преступника поймали», – сказал Багратян.
Он прокомментировал и другое мнение из окружения Айрикяна – о том, что обратиться Конституционный суд могут и другие кандидаты: «Не хочу полностью сличать реальность с шуткой, которую привожу лишь для примера. Представьте, кто-то попал под машину. Несколько человек это видели. Пострадавший никуда не обращается, а свидетелям говорят – ну вы же видели, что произошло, обращайтесь».
Напомним, что сегодня кандидат в президенты Паруйр Айрикян, на которого было совершено покушение 31 января, заявил, что не станет обращаться в Конституционный суд с требованием перенести выборы.