Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր` փետրվարի 13-ին, Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մասնակցել է Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման 25-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպված հանրահավաքին:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է պատմական իրադարձություններին նվիրված նման միջոցառումների անցկացումը՝ այն համարելով նշանակալի թե քաղաքական, թե բարոյահոգեբանական տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցել են Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, երկրի բարձրագույն ղեկավարությունը, շարժման վետերաններ, հանրապետության հազարավոր քաղաքացիներ:

STEPANAKERT.- President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan participated in the demonstration held in connection with the 25th anniversary of the Artsakh National-Liberation Movement in the central square of capital Stepanakert.
President Sahakyan stressed importance of conducting such activities dedicated to paramount historical events, considering it significant from both political and moral aspects.
Head of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirossyan, senior officials, movement veterans and thousands of citizens participated in the event.