Շոտլանդական Ֆոլքերք մարզից Համայնքների պալատի անդամ Էրիկ Ջոյսը ձերբակալվել է հարբած վիճակում կռվից հետո: Միջադեպը տեղի է ունեցել մարտի 14-ի երեկոյան` բրիտանական խորհրդարանի շենքի բարում, կարաոկեի երեկույթի ընթացքում, որտեղ 52-ամյա պատգամավորը այցելել է օգնականի հետ` արդեն իսկ հարբած վիճակում: Ջոյսը վիճել է այցելուներից մեկի հետ:
The Daily Mail թերթը հայտնում է, որ դեպքի վայր է ժամանել ոստիկանությունը եւ Ջոյսի հակառակորդին փողոց դուրս բերել, սակայն Ջոյսը գնացել է նրա հետեւից եւ շարունակել կռիվը: Ոստիկանները ստիպված են եղել ձեռնաշղթաներ հագցնել Ջոյսին: Պատգմավորը տեղափոխվել է բաժին։
2012թ. փետրվարին նույնպես խորհրդարանի շենքի բարում Ջոյսը գլխով հարվածել էր պահպանողական կուսակցության երկու ներկայացուցիչների եւ երկու այլ քաղաքական գործիչների, ինչպես նաեւ հայհոյել էր ոստիկաններին, գրում է leta.ru-ն։
Այդ պատճառով Ջոյսին հեռացրել էին կուսակցությունից եւ տուգանել 3 հազար ֆունտով: Բացի դրանից նրան արգելել էին նաեւ երեք ամսվա ընթացքում լինել բարերում եւ ալկոհոլի խանութներում, ինչպես նաեւ ուրբաթ օրվանից մինչեւ կիրակի երեկո դուրս գալ տնից:
2010թ. Ջոյսը ձերբակալվել էր նաեւ վթարից հետո քննությանը ներկայանալուց հրաժարվելու պատճառով, որի համար էլ մեկ տարով զրկվել էր վարորդական իրավունքից:

Член Палаты общин от шотландской области Фолкерк Эрик Джойс арестован после пьяной драки. Инцидент произошел вечером 14 марта в баре в здании британского парламента во время караоке-вечеринки, куда 52-летний депутат явился со своим помощником уже изрядно подвыпивший. У Джойса возник конфликт с одним из посетителей.
Как сообщает газета The Daily Mail, на место происшествия прибыла полиция и вывела противника Джойса на улицу, однако депутат последовал за ними и продолжил драку. Полицейским пришлось повалить Джойса на землю и надеть ему на руки наручники. Депутат доставлен в участок.
Как пишет «Лента.Ру», в феврале 2012 года также в баре в здании парламента Джойс (в то время лейборист) ударил головой двух представителей Консервативной партии и стукнул еще двух политиков, а также оскорблял полицейских. Из-за этого Джойса исключили из партии и оштрафовали на 3 тысячи фунтов. Кроме того, ему запретили в течение трех месяцев появляться в барах и алкогольных магазинах, а также выходить по вечерам из дома с пятницы по воскресенье.
В 2010 году Джойс также задерживался за отказ пройти освидетельствование после ДТП, и на год был лишен прав.