Չիկագոյի գիշերային ակումբներից մեկում ամերիկյան ռեփ կատարողների նոր ալբոմի թողարկման առթիվ կազմակերպված խնջույքը վերածվել է փոխհրաձգության: Յոթ մարդ վիրավորվել է, հայտնում են տեղի իրավապահները:
Ոստիկանության աշխատակից Հեկտոր Ալֆարոն լրագրողներին պատմել է, որ դեպքը կատարվել է G`s Entertainment Center գիշերային ակումբում: Ռեփերներ Mouse-ի եւ King Samson-ի նոր ալբոմի շնորհանդեսից հետո ակումբում գտնվող հյուրերի միջեւ վեճ է ծագել, ինչից հետո երեք անհայտ անձինք սկսել են կրակել: Յոթ մարդ տեղափոխվել է մոտակա հիվանդանոցներ: Նրանց վիճակը բժիշկները կայուն են գնահատում:
Ոստիկանության տվյալով, կրակոցները կարող էին կազմակերպել Չիկագոյի հանցախմբերից մեկի անդամները: Իրավապահները նշում են, որ տուժածներից առնվազն չորսը քրեական հանցախմբի ներկայացուցիչներ են:

Вечеринка в честь выхода нового альбома американских рэп-исполнителей в одном из ночных клубов в Чикаго переросла в перестрелку. В результате инцидента семь человек получили ранения, сообщают представители местных правоохранительных органов.
Как рассказал журналистам сотрудник полиции Гектор Альфаро, инцидент произошел в ночном клубе G`s Entertainment Center. После окончания презентации альбома рэперов Lil՝ Mouse и King Samson между находившимися в клубе гостями произошла драка, после чего трое неизвестных начали стрелять. В результате инцидента семь человек получили ранения и были доставлены в близлежащие больницы. Их состояние врачи оценивают как стабильное.
По данным полиции, перестрелку могли устроить члены одной из банд Чикаго. Стражи правопорядка отмечают, что, по меньшей мере, четверо из получивших ранения являются членами криминальной группировки.