Հայաստանի նախագահի նախկին թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կվերսկսի մարզային այցերը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց «Ժառանգության» մամուլի ծառայության ղեկավար Լիլիթ Սարուխանյանը:
Նրա խոսքով՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի մարզային այցերը մեկնարկում են ապրիլի 19-ին: Այս պահին քննարկվում է մարզային այցերի օրակարգն ու աշխարհագրությունը:
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ինչպես խոստացել էր Երեւանում կայացած նախորդ հանրահավաքի ժամանակ, կրկին մտադիր է մարզային հանդիպումներ անցկացնել»,-ասաց Սարուխանյանը:
Նշենք, որ Ազատության հրապարակում վերջին հանրահավաքի ժամանակ, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել էր, որ ապրիլի 19-ին ավանդական ուրբաթօրյա հանրահավաքի փոխարեն տեղի կունենա հանդիպում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ, ովքեր Երեւանի ավագանու ընտրություններում աջակցում են ընդդիմադիր «Բարեւ Երեւան» դաշինքին:

YEREVAN.- Former presidential candidate, leader of Heritage party Raffi Hovannisian will resume his visits to Armenia’s regions, spokesperson for the party said.
Hovannisian’s visits will kick off after April 19, Lilt Sarukhanyan told Armenian News-NEWS.am. At the moment he is considering the destinations and agenda.
“During the recent rally Raffi Hovannisian promised to resume meetings in Armenia’s regions,” she said.
During the last rally of his supporters, Hovannisian said next traditional Friday demonstration at Liberty Square will be replaced by a meeting with the representatives of civil society who are supporting “Barev, Yerevan” bloc for Yerevan Council elections set for May 5.