Ապրիլի 22-ին, ժամը 13:00-ին ռուսական «Կուլտուրա» հեռուստաալիքի եթերով  կցուցադրվի «Ամբողջ սրտով քոնը» ֆիլմի պրեմիերան, որը վերաբերում է երկու ժամանակաշրջանի. Հայկական գրատպության 500-ամյակին եւ Թուրքիայում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվան:
Ինչպես հաղորդում է Ռուսաստանում հայկական «Երկրամաս» թերթի տեղեկատվական կենտրոնը, ռեժիսոր Անդրեյ Կուրենկովի ֆիլմը պատմում է հայկական գրքերի` սկսած ձեռագրերից մինչեւ առաջին տպագիր հրատարակության, եւ այդ գրքերի հեղինակների անցած չափազանց դժվար, երբեմն էլ` ողբերգական ուղու մասին: Ֆիլմի հեղինակաները ցույց են տվել, որ գիրքը դարերի ընթացքում ոչ միայն պահպանել է հայ ժողովրդի գիտությունը, ավանդույթներն ու տաղանդներն, այլ նաեւ Հայոց ցեղասպանության ժամանակ համախմբված լինելու գործոն է եղել:
Ֆիլմի ստեղծմանը մասնակցել են քանդակագործ Ռոբերտ Ասկարյանը, Մաշտոցի անվան Մատենադարանի տնօրեն Հրաչյա Թամրազյանը, Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, ցուցահանդեսների սրահների ղեկավար Աիդա Չարխչյանը, գրող Լեւոն Անանյանը, Հայաստանի Ազգային գրադարանի տնօրեն Տիգրան Զարգարյանը, Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ սրբազանը, Էքսկուրսավար Ելենա Անանյանը, Էջմիածնի գրադարանի տնօրեն Ազատ Բոզոյանը, Շուշի քաղաքի թանգարանային բաժնի ղեկավար Աշոտ Հարությունյանը: Տեքստը կկարդա Ավանգարդ Լեոնտեւը:
2012 թվականին հայկակական գրատպությունը տոնել է իր 500-ամյակը եւ այդ տարին Հայաստանում հայտարարվել է գրքի տարի, իսկ Երեւանը ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի կողմից  հայտարարվել է գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք:

22 апреля в 13.00 в эфире российского телеканала «Культура» состоится премьера фильма «Всем сердцем твоим», которая приурочена к двум датам: 500-летию армянского книгопечатания и Дню памяти жертв Геноцида армян в Турции (24 апреля).
Как сообщает Информационный Центр газеты армян России «Еркрамас», фильм режиссера Андрея Куренкова повествует о трудном, порой трагическом пути, который прошли армянские книги от рукописных до первых печатных изданий, и судьбах людей, их создававших. Авторы фильма показали, что книга на протяжении веков не только сохранила знания, традиции и таланты армянского народа, но также стала объединяющим фактором в годы Геноцида армян, воплощением духовности и веры народа.
В фильме принимали участие: скульптор Роберт Аскарян, директор Матенаданара им. Маштоца Грачья Тамразян, министр культуры Армении Асмик Погосян, заведующая выставочными залами Аида Чархчян, писатель Левон Ананян, директор национальной библиотеки Армении Тигран Заргарян, архиепископ Арцахский Паргев, экскурсовод Елена Ананян, директор библиотеки Эчмиадзина Азат Бозоян, заведующий отделом музея г.Шуши Ашот Арутюнян. Текст читал Авангард Леонтьев.
В 2012 году армянское книгопечатание отметило свое 500-летие, и этот год был объявлен в Армении годом книги, а Ереван был объявлен ЮНЕСКО Всемирной столицей книги.