ՌԼԴԿ առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին ենթադրում է, թե ռուսաստանյան ընդդիմադիրների գործունեությունը ֆինանսավորվում է պետբյուջեից: Նա նման հայտարարություն արել է Պետդումայում` վարչապետ Դմիտրի մեդվեդեւի հաշվետվությունից հետո:
«Բոլոտնայան ինձ մոտ կասկած է հարուցում: Ինչ-որ մեկը կազմակերպել էր: Եւ ոչ միայն Արեւմուտքից»,- ասել է Ժիրինովսկին: Նա չի բացառել, որ բողոքի ակցիայի կազմակերպիչները եղել են «կառավարական կառույցներում», եւ միջոցներն էլ հատկացվել են երկրի բյուջեից:
«Նավալնիին ինչ-որ մեկը օգնում է, ինչպես Լեբեդին: Որ ընտրություններին իմանա, թե ում տակ դնի իր ձայները»,- ասել է ժիրինովսկին, հաղորդում է «Պոլիտ.ru»-ն:
Բացի այդ, նա առաջարկել է Մեդվեդեւին վատ աշխատող պաշտոնյաներին աշխատել Հեռավոր Արեւելքում: «Պարտադիր չէ Մագադան ուղարկել, եկեք Հեռավոր Արեւելք ուղարկենք»,- ասել է Ժիրինովսկին:

Лидер ЛДПР Владимир Жириновский предположил, что деятельность российских оппозиционеров финансируется из госбюджета. Такое заявление политик сделал, выступая 17 апреля в Госдуме после отчета премьера Дмитрия Медведева.
«Болотная у меня вызывает подозрения. Кто-то организовал. И не только с Запада», — сказал Жириновский. Он не исключил, что организаторами протестных акций были структуры «в правительственных кругах», и средства на них также выделялись из бюджета страны.
«Навального кто-то раскручивает, как Лебедя (Александр Лебедь - бывший губернатор Красноярского края, прим. «Полит.ру») раскрутили. Чтобы на выборах он знал, под кого голоса свои», - добавил Жириновский, цитирует «Полит.Ру».
Кроме того, он предложил Медведеву отправлять провинившихся чиновников работать на Дальний Восток. «Не обязательно в отставку, - в Магадан давайте, на Дальний Восток всех, кто проштрафился», - сказал Жириновский.